A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » NMP: gripas slimniekiem jāpaliek mājās, jāmeklē ārsta palīdzība

NMP: gripas slimniekiem jāpaliek mājās, jāmeklē ārsta palīdzība

Gripas un citu akūtu respiratoru vīrusu saslimšanas gadījumā pacientam jāpaliek mājās un jau pirmajā saslimšanas dienā jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, lai sāktu ārstēšanos, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienests.

Līdz šim brīdim par smagiem gripas saslimšanas gadījumiem Cēsīs nav zināms – tā ziņo Cēsu klīnikas Sabiedrisko attiecību speciāliste Juta Kārkliņa.

Cēsu pilsētas pansionātā ar 1.februāri ir izsludināta karantīna, kas nozīmē, ka apmeklētājiem ir liegta iespēja apmeklēt pacientus. Tuviniekiem ar pacientiem ir iespēja sazināties telefoniski, kā arī nodot paciņu.

NMP dienesta direktore Liene Cipule uzsver: “Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde neveic ārstēšanu gripas vai saaukstēšanās gadījumā. Mūsu uzdevums ir sniegt palīdzību veselībai un dzīvībai kritiskās situācijās. Lielā daļā izsaukumu pacientiem ir bijusi vajadzīga ģimenes ārsta konsultācija. Akūtas augšējo elpceļu vīrusu saslimšanas, tajā skaitā gripa, 97% gadījumu ir ārstējamas ambulatori mājas apstākļos ģimenes ārsta uzraudzībā. Ārstēšanās ir jāuzsāk savlaicīgi, lai izvairītos no komplikācijām, kas var būt bīstamas veselībai un dzīvībai”.

Lai mazinātu komplikāciju risku un nepieciešamību ārstēties slimnīcā, nekavējoties telefoniski jāsazinās ar ģimenes ārstu, tiklīdz parādās slimības simptomi. Ar ārstu jāpārrunā turpmākā ārstēšanās un mājas aptieciņas saturs. Tāpat jau laikus jāparūpējas, lai mājās būtu ziemas vīrusu sezonai nepieciešamie medikamenti arī situācijām, ja saslimšanas simptomi sākas vēlu vakarā vai nakts stundās.

Publicēšanas datums: 2018. gada 6. februāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt