Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Aptauja par izglītojamo mobilitāti Cēsu novadā 2023

No 2023.gada 14.aprīļa līdz 20.aprīlim norisinājās Cēsu novada izglītības iestāžu audzēkņu vecāku elektroniskā aptauja. Tās mērķis bija noskaidrot Cēsu novada izglītojamo ģimeņu paradumus attiecībā uz mobilitātes jautājumiem, izglītības iestādes izvēli un izglītības turpināšanu pēc 6. un 9.klases.

Secināts, ka vecāki izvēlas tuvāko izglītības iestādi dzīvesvietai, domājot par sākumskolas un pamatskolas posmiem. Vairāk nekā puse respondentu atvašu dzīvo līdz 5km attālumā no izglītības iestādes, kurā tas mācās. Savukārt kopumā vairāk nekā 90% bērnu dzīvo līdz 20 km attālumā no savas izglītības iestādes. Izglītības kvalitātes un satura aspekti kļūst būtiskāki, sasniedzot vidējās pakāpes izglītību, kur dzīvesvietas tuvums vairs nav noteicošais kritērijs.

Izvēloties izglītības iestādi pēc 9.klases, gandrīz puse respondentu atzīmē, ka izvēlēsies vidējo profesionālo izglītību vai dosies uz citu izglītības iestādi ārpus Cēsu novada. Tajā pašā laikā gana daudz ģimeņu no citiem novadiem izvēlas tieši Cēsu novada izglītības iestādes.

Būtiskākā daļa uz skolām dodas kājām vai izmantojot ģimenei piederošu transportlīdzekli, retāk – sabiedrisko transportu vai “skolas” autobusu, kur tāds tiek organizēts. Laiks, ko bērns pavada uz skolu, 80% gadījumu ir mazāks par 30 minūtēm, atkārtoti norādot uz to, ka primāri skola izvēli nosaka tās tuvums dzīvesvietai.

Aptaujā piedalījās 1365 iedzīvotāji, atbildot uz 22 jautājumiem. Aptaujas rezultāti ņemti vērā uz izvērtēti Direktoru padomē, kā arī Skolu tīkla darba grupā.