Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Vaives Tautas nama deju kolektīvs "Vaive"

Norises vieta: Vaives Tautas nams

Vadītāja: Solvita Krastiņa

Kontaktinformācija: Solvita Krastiņa, 29466367, solvita61@inbox.lv

Mēģinājumi: 
Trešdienās plkst.19.30-22.00

Jau pirmajā sezonā kolektīvs piedalījās skatē, koncertā Madonas rajona Sarkaņos, Cēsu pilsētas svētkos, Limbažos Vidzemes novada deju svētkos un koncertā Dzērbenes Augstajā kalnā.

1997./1998.gada sezonā kolektīvs skatē ieguva labus rezultātus un saņēma iespēju piedalīties Dziesmu un deju svētkos Rīgā. Kolektīvs devās pirmajā ekskursijā ārpus valsts robežas uz Ungāriju un sniedza koncertu Budapeštā. Arī 2002. gadā ekskursija uz Austriju un piedalīšanās festivālā "Kalna saules svētki" Insbrukā.

Katru gadu kolektīvs piedalās deju skatē, koncertē tuvā un tālā apkārtnē, apvienojot koncertus ar ekskursijām Kurzemes pusē Dundagas specializētajā pansionātā, Latgales pusē – Viļakā un Rugājos, Vidzemes apkārtnē – Straupē, Ģikšos, Skujenē, Litenē, Sedā un Ainažos. Rīgas pusē – Katlakalnā, Ropažos un Zemgalē – Bārbelē un Tērvetē.

Kolektīvs "Vaive" ir piedalījies Vidzemes deju svētkos Aizkrauklē, deju svētkos Valkā, Līgatnē un Ventspilī. Dziesmu un deju svētkos Rīgā kolektīvs bijis piecas reizes - 1998., 2003., 2008., 2013., 2018.gadā. 

2017., 2018.gadā kolektīvs vasaras saulgriežu laikā piedalījās koncertā Cēsu Pils parkā "Kad balti mākoņi līgo", kā arī Cēsu pilsētas svētkos un Vaives pagasta svētkos.

2019.gadā deju kolektīvs "Vaive" piedalījās Cēsu deju apriņķa koncertā "Dejas dzirksts paaudzēs", Lieldienu pasākumā Vaivē, sadancošanas koncertā Skujenē, Cēsu kauju simtgades koncertā "Ar dziesmu dzīvībā". Vasaras vidū kolektīvs piedalījās Starptautiskā dziesmu un deju festivālā "Dziesmas un dejas satikšanās Ziemeļitālijā".

2019./2020.gada sezonā iegūti jauni draugi Naukšēnos, Sedā un Ainažos. Aktīvo koncertēšanu pārtrauca 2020.gada marta vidus, bet tas netraucē mums dejotājiem, izmantojot IT iespējas, turpināt komunikāciju un uzturēt dzīvesprieku. 
Kolektīvs par mājām dēvē Vaives pagastu. Ir piedalījušies vairākos pasākumos – pagasta sporta svētkos un talkās, sakopjot estrādi, sniedzot koncertus pagasta pensionāriem, priecējot ļaudis Lieldienās, Jāņos un Valsts svētkos, kā arī ik pa pieciem gadiem piedalās koncertā D.Gaiļa Dziesmu dienās Rāmuļos un Rāmuļu pamatskolas jubilejas pasākumos.

Kolektīvs kā tradīcijas iekopis dzimšanas dienu atzīmēšanu, bērnu (jauno dejotāju) dzimšanu, kopā pabūšanu pirtīs Ziemassvētku laikā un aktivitātes, pārsteigumi dejotāju kāzu dienā.

Kolektīvs par sevi saka šādi: "Mēs sanākam kopā, jo mums patīk tas, ko darām. Mums patīk mācīties, mācīt un dejot! Katru gadu kolektīva sastāvs mainās dažādu sociālo apstākļu dēļ. Nāk jauni dejotāji, kuri skolas gados nav dejojuši, bet tas mums netraucē būt dzīvespriecīgiem, smaidīgiem un lepniem par to, ka varam būt Vaives pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs un varam darboties Vaives tautas namā."

VPDK "Vaive" bija dalībnieki XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV deju svētkos, kā arī 2019.gada vasarā piedalījās festivālā Itālijā.