Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsu Kultūras centra pūtēju orķestris "Cēsis"

Orķestra diriģenti Jānis Puriņš un Evija Dāve.

Pūtēju orķestris Cēsīs ir darbojies no 20.gs. 60.-tajiem gadiem, gadu gaitā kļūstot par vienu no Latvijas labākajiem orķestriem. 20.gs. 90.-to gadu pārmaiņu laiki nāk ar mājvietas zaudēšanu, pamazām arī pūtēju orķestra darbība apstājas pavisam.

2010.gadā grupiņa entuziastu nolemj, ka Cēsīs ir pietiekoši daudz apņēmīgu mūziķu, lai pūtēju orķestris "Cēsis" varētu darbību atjaunot. Ar jaunizveidoto kolektīvu strādā diriģenti Andris Riekstiņš un Tālivaldis Narvils, apgūstot gan klasisku pūtēju orķestra repertuāru, gan Andra Riekstiņa aranžējumus. Kolektīvs aktīvi koncertē - vasaras vakaros pieskandināts Rožu laukums un parki Cēsīs, koncertēts arī visā Latvijā. Mūziķi uzdrīkstas piedalīties Baltijas pūtēju orķestru konkursā, snieguma ziņā stabili turoties līdzās koncertus un konkursus vairāk pieredzējušākiem kolektīviem.

No 2012.gada rudens Andri Riekstiņu kolektīva vadīšanas darbā nomaina Jānis Puriņš un vada to arī šobrīd. Jānis Puriņš ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors un pūtēju orķestru mūzikas entuziasts. Kopš 2018.gada rudens pūtēju orķestri "Cēsis" Jānis Puriņš vada kopā ar jauno diriģenti Eviju Dāvi.

Pūtēju orķestris "Cēsis" piedāvā visdažādākā rakstura repertuāru - var nospēlēt gan dažāda veida zaļumballes, gan Valsts svētku pasākuma programmu, arī Ziemassvētku muzikālās noskaņas. Kolektīvs allaž ir atvērts jauniem dalībniekiem, kā teic Jānis Puriņš- šajā orķestrī mūziķu nekad nebūs par daudz. Kolektīvs sadarbojas arī ar citiem Cēsu kolektīviem - gan ar koriem, gan ar Cēsu Teātri. Dažādu projektu ietvaros orķestris sadarbojas arī ar Latvijas mūzikas skolu audzēkņiem, kopā spēlējot koncertus. Pūtēju orķestris "Cēsis" ik gadu priecē cēsniekus un pilsētas viesus, Cēsu svētku laikā modinot pilsētu ar orķestrmobīli, Ziemassvētku laikā spēlējot Adventes torņa mūziku no Sv. Jāņa baznīcas torņa un ik vasaru, spēlējot zaļumballes.

Plašāka informācija: www.facebook.com/PutejuOrkestrisCesis 

Kontatinformācija: 

  • Jānis Puriņš, 29231172, e-pasts: janis.purins@jvlma.lv;
  • Evija Dāve, 26652167, e-pasts: evija.dave@gmail.com.