Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsu teātris

Cēsu teātra režisore Edīte Siļķēna.
 
Cēsīs teātri sāka spēlēt jau tālajā 1875.gadā, kad pilsētā nodibināja Labdarības biedrību un dramatisko kolektīvu, un jau pēc gada tas sevi piesaka ar nosaukumu "Cēsu teātris". 
 
Kopš tā laika iestudētas neskaitāmas izrādes un divreiz pat opera (M. Gļinka "Ivars Susaņins"), te strādājuši izcili režisori, darbojušies lieliski dekoratori, daudzi cēsnieki ar augstu profesionālismu spēlējuši lomas zināmās izrādēs. 1959.gadā teātris ar Raiņa lugas "Indulis un Ārija" iestudējumu ieguva Tautas teātra goda nosaukumu, un saucās Eduarda Veidenbauma Cēsu Tautas teātris. Kolektīvs ar panākumiem piedalījās republikas skatēs, festivālos un Tautas teātru salidojumos.
 
Šobrīd kolektīvs atgriezies pie nosaukuma CĒSU TEĀTRIS, un režisores Edītes Siļķēnas vadībā, gatavs ierakstīt jaunas lappuses pilsētas teātra vēsturē. Pēc radošās pauzes, darbība atsākās 2017.gada novembrī, un pirmais mēģinājums pulcēja gan bijušos Tautas teātra aktierus, gan vairākus desmitus jaunu un talantīgu cēsnieku. Darbība atsākās vērienīgi, un jau pēc dažiem mēnešiem Cēsu Teātris ar Ādolfa Alunāna dziesmu spēli "Mucenieks un muceniece" izcīnīja tiesības piedalīties valsts simtgades Dziesmu un deju svētkos Rīgā. 
 
Ar katru sezonu teātra repertuārs papildinās, CĒSU TEĀTRIS savus iestudējumus regulāri izrāda gan Vidzemes koncertzālē "Cēsis", gan citviet Latvijā, pērn veiksmīgi piedalījās Starptautiskā amtierteātru festivālā INTERRAMPA Lietuvā. Teātris aktīvi piedalās arī dažādos pilsētas pasākumos, un saņēma pirmo Cēsu kultūras un tūrisma centra Gada balvu "Skatuve" par visaktīvāko darbību Cēsu novadā. 2022.gadā Cēsu teātris saņēma "Gada izrādes 2021" titulu kategorijā komēdija ar kamerizrādi "Kompanjoni" pēc M.Rezčikova lugas motīviem.
 
Cēsu Teātris daudzus gadus sevi pozicionējis kā muzikālais teātris, un tradīcija tiek turpināta, iestudējot gan dziesmām bagātas izrādes, gan muzikāli izklaidējošas programmas, ar ko priecēt skatītājus. 
 
Cēsu teātra repertuārs 2022:
1. Brīvdabas izrāde Ā.Alunāns "Mucenieks un muceniece";
2. M.Sebastians "Nezināmā zvaigzne";
3. Muzikāls koncertuzvedums ar R.Paula dziesmām "Čivināsim vai lidosim?!"
4. Kamerizrāde Z. Pamše "Vīrietis"
5. J.Krūzes teātra dziesmu uzvedums
6. Muzikāls koncertuzvedums "Esam mēs Cēsu zēni!"
7. Kamerizrāde Kompanjoni (pēc M.Rezčikova lugas motīviem)
8. Izrāde bērniem "Heijā - Vardulēn!"
9.  "Lākturu dedzinātāji jeb Cēsnieku stāsti"
10. R.Blaumanis "Trīnes grēki" – brīvdabas izrāde
 
Plašākai informācijai:
Edīte Siļķēna, tālr. 29173893
www.facebook.com