Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsu Kultūras centra bērnu deju kolektīvs "Randiņš", "Mazais Randiņš", "Randiņš studija"

Mākslinieciskā vadīja Sandra Bārtniece

Bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvs "Randiņš" dibināts 1999.gada rudenī Cēsīs, kad Sandra Bārtniece uzņēmās vadīt deju kolektīvu, kurā bija dejotāji no Cēsu pilsētas pamatskolas un Cēsu pilsētas ģimnāzijas. 2000.gada pavasarī dejotāji aizstāv Sandras Bārtnieces diplomdarbu, deju kolektīvs tiek pie nosaukuma "Randiņš", un pavasarī startē Cēsu rajona skate – balva biļete uz Dziesmu svētkiem. 

Kopš 2003.gada deju kolektīvs darbojas Cēsu Kultūras centrā. "Randiņa" dalībnieku pulks pieaug ar katru jaunu deju sezonu. Kolektīva dejotāji ir vecumā no 4 līdz 20 gadiem, veidojot sastāvus vecuma grupās "Mazais Randiņš" (pirmskola), "Randiņš" 1.-2.kl. un 3.-4.kl., 5.-6.kl.grupa un "Randiņa studija" (dejotāji 7 – 12.kl.), dalībnieku skaits sniedzas pāri 140.
Patstāvīgi tiek iestudētas plašas koncertprogrammas, kurās blakus latviešu etnogrāfiskajai un skatuviskajai dejai ir arī daudz jaunrades un oriģinālhoreogrāfijas, kā arī cittautu deju iestudējumi un deju uzvedumi. Jaunrades darba panākumi atzīti arī valsts mērogā – jaunrades deju konkursā "Mēs un deja" atzinības dejām: "Madaliņa", "Saules meita", "Ar vilciņu Rīgā braucu", "Klabad(i) galdiņam".

Vienlaikus ar jaunrades darba un meistarības pilnveidošanu, kolektīvs cenšas veicināt arī latviešu tautas dejas tradīcijas mantojuma apguvi, kā arī tautas tērpa tradīciju kopšanu un valkāšanu. Deju kolektīvs 2003.gadā tika uzaicināts piedalīties Latviešu tautastērpa izstādes atklāšanā Madridē (Spānijā), tā uzskatāmi parādot jauniešu interesi par latviešu tautas deju un tautas tērpu valkāšanas tradīcijām.

Deju kolektīvs "Randiņš", pateicoties draudzībai ar deju kolektīvu "Padūkelis" (Viļņa), ir daudz koncertējis Lietuvā, piedalījies Lietuvas TV konkursos "Mažuju žvaigždu valanda" un "Duokim garu". Ir sniegts priekšnesums Viļņas pilsētas Kultūras nodaļas rīkotajā uzvedumā "Busim drauge" Siemens hallē. 

DK "Randiņš" katru gadu plāno koncertus ārpus Latvijas robežām, dejotāji Latviju ir pārstāvējuši – Itālijā, Slovākijā, Ukrainā, Somijā, Zviedrijā, Turcijā, Spānijā, Lietuvā, Gruzijā, Bulgārijā, Polijā, Grieķijā, Maķedonijā. 2016.gada vasarā piedalījās starptautiskā projektā "Deja bez robežām" Francijā.

2009.gada maijā kolektīvs atzīmēja 10 gadu jubileju ar deju uzvedumu "Maija un Paija" pēc Annas Brigaderes lugas motīviem. Uz kolektīva 15 gadu jubileju tapa deju uzvedums "Laimes bērni" (Im.Kalniņa mūz.), izdejojot to uz jaunatklātās koncertzāles "Cēsis" skatuves. 2019.gada maijā kolektīvs atzīmēja 20 gadu jubileju ar deju uzvedumu "Pasaka par Atlēdziņa" – Arvīda Ulmes dzeja, Haralda Sīmaņa mūzika.