Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Mājoklis

Lai cik parodoksāli tas nebūtu, mājokļu trūkums ir viens kritērijiem, kas norāda uz pašvaldības pareizi uzņemto attīstības kursu. Patlaban ar to sastopamies un pieņemam kā izaicinājumu arī mēs.

Pēc nekustamo īpašumu uzņēmumu aplēsēm īres dzīvokļu pieprasījums Cēsīs pārsniedz piedāvājumu pat septiņas reizes. Diemžēl nereti veidojas situācija, kad neizdodas piesaistīt pilsētai un novadam nepieciešamos uzņēmējus vai speciālistus tikai tādēļ, ka brīvajā īres tirgū dzīvokļu piedāvājums ir ļoti niecīgs, un nav iespējama cilvēku pārcelšanās.

Redzot Cēsīs potenciālu un saņemot pašvaldības pretimnākšanu, SIA “Siguldas būvmeistars” plāno četru jaunu daudzdzīvokļu namu būvniecību Saules un Vilku ielas krustojumā.

Šis būs būtisks ieguldījums dzīvojamā fonda attīstībai. Visam ritot pēc plāna, pirmās mājas būvniecība varētu sākties jau 2020.gada pavasarī un noslēgties tā paša gada nogalē. Šādā režīmā plānots virzīties arī turpmāk, nākamo četru gadu laikā uzbūvējot pa daudzīvokļu mājai ar 22 dzīvokļiem katrā.

Arī pašvaldība strādā, lai papildinātu savu dzīvojamo fondu, un jau 2019.gadā atvērts īres nams ar 24 dzīvokļiem, no kuriem 17 pieder pašvaldībai, savukārt pārējie ir piekritīgi Aizsardzības ministrijai.

Tikmēr, kamēr dzīvojamajā fonda papildinājumus tikai gaidām, aicinām cēsniekus, kuru rīcībā ir izīrējama dzīvojamā platība, par to pastāstīt pašvaldībai, rakstot uz majoklis@cesis.lv. Jums ir dzīvoklis – mums ir daudz īrēt gribētāju!