Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Mobilitāte

Cēsis vēsturiski veidojusies kā kompakta pilsēta. Bet pilsētas pieticīgais izmērs nav mīnuss, jo mazā mērogā realizētas cēsnieku lielās ambīcijas ir labāk pamanāmas. Cēsnieks ir priviliģēts, jo no viena pilsētas gala līdz otram var laiskā tempā aizmīties ar velosipēdu 15 minūtēs – līdz ar to arī viss pieejams pastaigas attālumā.

Cenšamies būt draudzīgi visiem satiksmes dalībniekiem – kājāmgājēji un velosipēdisti novērtēs mērķtiecīgos satiksmes mierināšanas plānus, jaunas gājēju pārejas un veloceliņus, kas paredz, ka pārvietošanās notiek ar arvien mazāku stresu un arvien drošāk, kamēr autobraucējiem esam devuši iespēju novietot auto bez maksas visā pilsētā – tik vien lūdzam, kā iekļauties vienā stundā un, atstājot auto, norādīt, cikos tas novietots.

Taču mobilitāte neaprobežojas tikai ar ielu infrastruktūru! Ņemot vērā, ka mēroga dēļ Cēsīm jābūt dinamiskām, un apzinoties, ka Rīga nezaudēs savu nozīmi biznesa, administratīvajā u.c. jomā, esam strādājuši, lai panāktu arvien ātrāku un ērtāku ikdienas savienojumu ar galvaspilsētu. Jau šodien šo ceļu vari mērot 1h 15min. Tas nereti ir ātrāk, nekā darbdienu rītos nonākt Rīgas centrā no mikrorajoniem!

Īpašai vilciena reiss starp Cēsīm un Rīgu piestāj tikai divās stacijās – Siguldā un Zemitānos. Ik rītu vilciens no Cēsīm izbrauc plkst.7.10 un Rīgas Centrālajā stacijā nonāk plkst.8.25. Vakarā vilciens ceļu no Rīgas uz Cēsīm uzsāk plkst.17.30, galamērķi sasniedzot plkst.18.45.

Bet mēs aicinām par mobilitāti domāt vēl par pakāpi tālāk – kādēļ gan neizmantot koprades mājas SKOLA6 attālinātā darba iespējas, lai biroja darbu paveiktu, nemaz neizbraucot no Cēsīm? Vai, ja atļauj laikapstākļi, dodies uz kādu no skaistajiem Cēsu parkiem un baudi darbdienu, izmantojot pilsētas bezmaksas Wi-Fi tīklu “Cēsis Tevi mīl”!

Brīdinājums: Ilgāku laiku dzīvojot Cēsīs, nepārbraukšanu pie pirmā zaļā sāc uztvert kā “sastrēgumu”.