A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Igaunijas Nacionālais vīru koris un Rīgas Doma zēnu koris

Igaunijas Nacionālais vīru koris un Rīgas Doma zēnu koris

Sestdien, 5.martā, plkst.19.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" Igaunijas Nacionālā vīru kora viesošanās, kas ir liels notikums Latvijai.

Rīgas Doma zēnu koris
Diriģenti Miks Ileoja un Mārtiņš Klišāns
Programmā: igauņu, itāļu, latviešu, norvēģu un vācu motetes, rūnas un haikas

Igaunijas Nacionālā vīru kora viesošanās Latvijā ir liels notikums. Šis ir viens no pavisam nedaudzajiem profesionālajiem vīru koriem pasaulē un pavisam noteikti – pats lielākais. Tā vārds ilgus gadus bija saistīts ar igauņu kormūzikas leģendāro simbolu Gustavu Ernesaksu, kurš ir kora izveidotājs 1944.gadā.

Sešdesmit pastāvēšanas gadu laikā INVK sniedzis vairāk nekā 6000 koncertu Igaunijā, bijušās PSRS republikās, daudzās Rietumeiropas valstīs, Izraēlā, Kanādā un ASV. Lieldarbu atskaņojumos INVK sadarbojas ar Nēmi Jervi, Pāvo Jervi, Genādiju Roždestvenski, Rikardo Muti, Leifu Segerstamu, Esu-Peku Salonenu, Ģintaru Rinkeviču, Tenu Kaljusti u. d. c. Sadarbībā ar Pāvo Jervi, Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri un meiteņu kori Ellerhein INVK ieguva Grammy 2004 kategorijā “Labākais kora atskaņojums” par Sibēliusa kantāšu ieskaņojumu (Virgin Classics, 2003). Beidzamo piecu gadu laikā koris ieskaņojis divpadsmit albumu tādos skaņu ierakstu namos kā Deutsche Grammophon, Sony, Virgin, Finlandia u. c. No 2005. līdz 2008. gadam INVK vadīja Latvijas Radio kora ilggadējais diriģents Kaspars Putniņš.

Prieks sveikt igauņu vīrus Cēsīs, turklāt vēl programmā, ko rotās Latvijas jaunākās paaudzes profesionālās kormūzikas cerība – Dziesmu svētku virsdiriģenta, pieredzējuša pedagoga un smalkjūtīga interpreta Mārtiņa Klišāna vadītais Rīgas Doma zēnu koris.

Publicēšanas datums: 2016. gada 25. februāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt