A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Mākslas festivāla "Cēsis2016" atklāšanas koncerts "Klātbūtne"

Mākslas festivāla "Cēsis2016" atklāšanas koncerts "Klātbūtne"

Piektdien, 15.jūlijā, plkst.20:00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks Mākslas festivāla atklāšanas koncerts "Klātbūtne" 

Kristaps Bergs, čells
DD orķestris
Diriģents Jānis Liepiņš

Programmā:
Pēteris Vasks Otrais čellkoncerts “Klātbūtne”

Festivāla atklāšanas koncertā – šīgada lieljubilāra Pētera Vaska (1946) Otrais čellkoncerts “Klātbūtne”. Solists Kristaps Bergs šo koncertu jau spēlējis ārpus Latvijas komponista klātbūtnē un guvis viņa augstu novērtējumu. Kopā ar Kristapu Bergu – “DD orķestris”, kas vairākos koncertos pievērsies Latvijas jauno komponistu daiļradei, un šīs vienības izveidotājs Jānis Liepiņš.

Par pasaulslavenajai čellistei Solai Gabetai veltīto Otro čellkoncertu “Klātbūtne” Pēteris Vasks saka: “Caur kantilēnu, dziedājumu un arī kontrastiem, kuri simbolizē tumsu, kas joprojām mūs visus pavada, – tā ir visas dzīves izdzīvošana: no klusuma, no atnākšanas, cauri pilnbriedam līdz aiziešanai kā jaunam sākumam. Kā jau visos savos darbos, arī šeit neesmu vērotājs no malas: esmu klātesošs šajā dzīvē ar savu temperamentu, šaubām, ticību un pārliecību, bet pāri visam – mīlestību.”

Kristaps Bergs ir vairāku starptautisku konkursu laureāts. Viņš uzstājies Kārnegija centrā Ņujorkā, Volta Disneja zālē Losandželosā, Vīnes Musikverein un Konzerthaus, Amsterdamas Concertgebouw, Karaliskajā Alberta zālē, Karaliskajā Svētku zālē, Suntory Hall Tokijā.

Jānis Liepiņš kopš 2012. gada vasaras ir mākslinieciskais vadītājs jauniešu korim “Kamēr...”. 2014.–2015. gada sezonā sācis sadarbību ar Latvijas Nacionālo operu un baletu, kur diriģē Verdi operu “Trubadūrs”, Pučīni “Vīlas. Džanni Skiki”, Štrausa opereti “Sikspārnis”, baletus “Raimonda” un “Romeo un Džuljeta”. Jāņa Liepiņa veikums novērtēts ar Lielo mūzikas balvu 2013 kategorijā “Gada jaunais mūziķis” un laikraksta “Diena” gadabalvu kultūrā 2013.

Pilna informācija par festivāla norisi ŠEIT.


Publicēšanas datums: 2016. gada 14. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt