A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Cēsu novada nevalstisko organizāciju atbalsts nepieciešamajos gadījumos

Cēsu novada nevalstisko organizāciju atbalsts nepieciešamajos gadījumos

Cēsu novadā aktīvi darbojas 17 biedrības sociālajā jomā un ik dienu cieši sadarbojas ar Cēsu novada pašvaldību un Cēsu novada pašvaldības aģentūru “Sociālais dienests”, lai atbalstītu un grūtajā brīdī sniegtu arī savu palīdzību novadniekiem.

Pateicoties tieši Cēsu novada nevalstiskajām organizācijām ir iespēja nodrošināt siltu ēdienu zupas virtuvē, palīdzēt ar pārtiku, apģērbu, sadzīves priekšmetiem un skolas piederumiem krīzes situācijā nonākušajiem iedzīvotājiem.

Kur un kādu atbalstu novadnieki var saņemt Cēsu novadā no nevalstiskajām organizācijām:

Biedrība „Ģimenes centrs Mūsu nākotne” - Cēsu novada trūcīgiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem iespēja saņemt siltas maltītes pakalpojumu (Zupas virtuve). Silta maltīte tiek izsniegta pirmdienās, trešdienās un piektdienās no plkst.11.30 līdz plkst.12.30 Palasta ielā 20-6, Cēsīs.

Latvijas Sarkanā Krusta Cēsu nodaļa – izsniedz saziedoto apģērbu. Pieņemšana un izsniegšana notiek Bērzaines ielā 16, Cēsīs (pagraba stāvā) pirmdienās no plkst.11.00 līdz plkst.13.00, trešdienās no plkst.16.00 līdz plkst.18.00 un ceturtdienās no plkst.11.00 līdz plkst.13.00. Ar Eiropas Atbalsta fonda projekta atbalstu, izsniedz pārtikas komplektus Cēsīs, Bērzaines ielā 18 (blakus galvenajai ieejai) pirmdienās no plkst.11.00 līdz plkst.13.00 un trešdienās no plkst.16.00 līdz plkst.18.00.

Papildus iepriekšminētam Latvijas Sarkanā Krusta Cēsu nodaļa piedāvā: apgūt pirmās palīdzības apmācības (autovadītājiem, ieroču nēsātājiem, skolēniem, strādājošajiem un citiem interesentiem), veselības istabas pakalpojumus, humāno palīdzību trūcīgajiem iedzīvotājiem, tehnisko palīglīdzekļu nomu personām ar invaliditāti, organizē pasākumus asinsdonoru piesaistei un jauniešu piesaistīšanai dažādās aktivitātēs. Kā arī nodarbojas ar bezatlīdzības asins donoru piesaisti un jaunatnes aktivitātēm. Lai saņemtu papildus informāciju, var rakstīt Latvijas Sarkanā Krusta Cēsu nodaļas darbiniekiem uz e-pastu: lsk.cesis@redcross.lv vai zvanīt uz tālruni 64120782.

Biedrība „Gaujaslīči” piedāvā iespēju pilngadīgām personām (bezdarbniekiem, pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti, trūcīgām un maznodrošinātām personām) saņemt dažāda veida materiālu atbalstu (apģērbu, gultasveļu, segas un citus vajadzīgus priekšmetus) biedrības „Gaujaslīči” telpās Dzirnavu ielā 45, Cēsīs. Pirms došanās pēc palīdzības nepieciešams sazināties ar Helēnu Andersoni pa tālruni 29128655.

Cēsu invalīdu biedrība Cēsu novada iedzīvotājiem ar invaliditāti piedāvā šādus pakalpojumus: juridiskās konsultācijas, pēc iepriekšēja pieraksta, tehnisko palīglīdzekļu nomu (invalīdu ratiņi, dažādu modifikāciju staiguļi, kruķi, spieķi), masiera pakalpojumus, ārstniecisko vingrošanu un iespēju apmeklēt trenažieru zāli. Pakalpojumu saņemšanas vieta Cēsīs, Raunas ielā 6 A. Lai saņemtu papildus informāciju zvanīt uz tālruni 64127048

Latvijas Neredzīgo biedrības Cēsu teritoriālā organizācija cilvēkiem ar redzes invaliditāti par valsts budžeta līdzekļiem piedāvā sociālās rehabilitācijas pakalpojumus: psiholoģiskās adaptācijas treniņus, orientēšanās un pārvietošanās iemaņu apguvi, pašaprūpju prasmju apguvi, pielāgotu rakstu veidu apguve (Braila, Hebolda un līnijraksts), tiflotehnikas lietošanas apmācību, specializēto datortehnoloģiju un komunikācijas tehnoloģiju lietošanas apmācības, fiziskā un intelektuālā darba pamatprasmju apmācību, pielāgotās sporta aktivitātes, saskarsmes un radošās pašizteiksmes iemaņu pilnveidi, konsultācijas un palīdzība klientu sociālo problēmu risināšanā, klienta ģimenes locekļu un tuvinieku konsultēšanu un apmācību. Vienlaikus Latvijas Neredzīgo biedrības Cēsu teritoriālā organizācija cilvēkiem, kas nevar lasīt parasto iespiedrakstus piedāvā bibliotēkas pakalpojumus: audiogrāmatas un grāmatas Braila rakstā. Lai saņemtu papildus informāciju, var rakstīt Latvijas Neredzīgo biedrības Cēsu teritoriālā organizācija darbiniekiem uz e-pastu: lnbvidzeme@inbox.lv vai zvanīt uz telefonu 64122761 vai 664123494. Biedrības darba laiks ir katru dienu no plkst.08.00 līdz plkst.16.00.

Biedrība “Gādība.lv” sadarbojas ar labdariem no Vācijas, kuri regulāri uz Latviju sūta apģērbu, skolas somas, pārtiku un daudz citas sadzīvei nepieciešamās lietas. No Vācijas saņemtās lietas paredzētas trūcīgo iedzīvotāju atbalstam. Organizācija īrē telpas Cēsīs (Vienības laukums 2, Cēsu universālveikala 2.stāvs), kurās iespējams iegādāties nepieciešamās lietas par ļoti zemām cenām. Plašākai informācijai var saņemt, rakstot uz e-pastu: gadiba.lv@gmail.com.

Cēsu pensionāru biedrība “Cēsu pensionāri” pirms vairākiem gadiem izveidojusi matu placi, tas darbojas pēc principa “kas vienam lieks, citam noder” . Šeit ir iespēja iedzīvotājiem nodot apģērbus, apavus un sadzīves priekšmetus, kuri pašiem ir lieki, bet citiem izmantojami. Kā arī šeit ir iespēja saņemt apģērbus, apavus un sadzīvei nepieciešamas lietas. Mantu placis darbojas otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no plkst.10.00 līdz plkst.13.00 Cēsīs, Uzvaras bulvārī 1, pagrabstāvā (ieeja no sētas puses).

Anglijā, Skelmersdeilā, Mančesteras pievārtē, bāzētā latviešu imigrantu labdarības organizācija “Palīdzības banka” ar pārtiku, apģērbu un citiem vajadzīgiem priekšmetiem, kas nonāk organizācijā ar ziedotāju palīdzību, sniedz atbalstu Cēsu novada trūcīgajām ģimenēm ar bērniem. Organizācijas uzticības persona Cēsīs ir Daiga Puriņa. Pie viņas tiek nosūtītas visas pakas, kas lielākoties paredzētas bērniem. Idejas, atsauksmes vai ierosinājumu vēstules var rakstīt "Palīdzības banka" vadītājai Santai Sergai uz e pastu: sergasanta@gmail.com, kā arī koordinatorei Lijai Bahai- Kaufmanei uz e pastu: lijabahakaufmane@inbox.lv.

Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari” sadarbībā ar Sociālo dienestu rīko izbraukuma konsultācijas, kuras notiek Bērzaines ielā 16, Cēsīs, Invalīdu habilitācijas – dienas centra telpās (1.stāvā), Lai speciālisti varētu sniegt visatbilstošāko palīdzību un Jūs varētu pasūtīt sev nepieciešamo palīglīdzekli, interesenti aicināti iepriekš pieteikties, zvanot uz tālruņa numuru 67552350.

SIA “Cēsu klīnika” iznomā palīglīdzekļus - ratiņkrēslus, gultas (ar matraci), dušas krēslus ar regulējamu augstumu, staiguļus gurnu augstumā bez ratiem, dušas krēslus bez regulējama augstuma, staiguļus gurnu augstumā ar ratiem, roku pagarinātājus priekšmetu satveršanai, pārvietošanai, paduses kruķus (1gab), elkoņu atbalsta kruķus (1 gab), spieķus ar četriem atbalsta punktiem, tualetes krēslus ar riteņiem. Vairāk informācija SIA “Cēsu klīnika” mājas lapā www.cesuklinika.lv.

Paldies visām biedrībām, kuras sniegušas atbalstu Cēsu novada sociāli mazaizsargāto personu grupu atbalstam un sociālās integrācijas veicināšanā.

Informāciju sagatavoja:
Vita Pleševnika
Cēsu novada pašvaldības aģentūras
„Sociālais dienests”
Projektu vadītāja – attīstību speciāliste


Publicēšanas datums: 2017. gada 1. februāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt