A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Starptautiskā konferencē Cēsīs diskutē par inovācijām kultūras pieminekļos

Starptautiskā konferencē Cēsīs diskutē par inovācijām kultūras pieminekļos

Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros Cēsīs 10.septembrī notika konference, kuras ietvaros muzeju speciālisti smēlās jaunas idejas inovatīvai kultūras pieminekļu interpretācijai.

Konferencē 50 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Norvēģijas tika iepazīstināti ar labas prakses piemēriem, īstenojot tradīcijās balstītus kultūras pasākumus, izmantojot jaunās digitālās tehnoloģijas un laikmetīgās mākslas norises kultūras pieminekļu iedzīvināšanai mūsdienās.

Konferences ievadā kultūras mantojuma interpretācijas speciālite Elīna Kalniņa pastāstīja par sabiedrības prasībām mūsdienās – kādā veidā būtu jārunā ar apmeklētājiem un kā būtu jādomā par stāstiem, ko kultūras mantojuma vietās vēlamies stāstīt mūsdienu sabiedrībai.

Par starptautiskā Vīlandes folkloras festivāla panākumiem stāstīja Vīlandes mērs Ando Kivibergs, uzsverot, ka jaunatne ir ieinteresanta tradicionālajā mantojumā, ja ļauj to apvienot ar mūsdienīgām muzikālām interpretācijām. Savukārt ar vēsturiski izglītojošo darbu ar ģimenēm, kas tiek veikts Cēsu pilī, iepazīstināja viduslaiku pils speciālists Alens Opoļskis.

Norvēģijas digitālo risinājumu kompānijas Netron pārstāvis Torgeirs Holms pastāstīja, kā tika veidots multimediāls vēstures stāsts, kas tiek regulāri projecēts uz Fredrikštates cietokšņa sienām Norvēģijā, izpelnoties vietējo iedzīvotāju un viesu interesi. Savukārt RIX Technologies pārstāve Vita Viese iepazīstināja ar Rundāles pils mobilās lietotnes, kas nominēta pasaules mēroga balvai, tapšanu.

Ar nevalstisko organizāciju iniciatīvu otro elpu Latvijā ieguvušas vairākas muižas, kurās noteik daudzveidīgas, laikmetīgas mākslas un mūzikas aktivitātes. Konferencē dalībnieki varēja iepazīties ar Tāšu un Ruckas muižas paveikto un šo muižu nākotnes plāniem. Savukārt Siguldas pils kompleksa attīstību dizaineri plānojuši, ņemot vērā dzīvotspējīga radošā kvartāla nepieciešamos raksturlielumus, apvienojot vairāks funkcijas gan vietējo iedzīvotāju, gan pilsētas viesu vajadzībām.

Dalībnieki pozitīvi novērtēja sniegto iespēju pārrunāt aktualitātes kultūras mantojuma interpretācijas jomā, atzīstot, ka šobrīd vairs nevaram runāt tikai par mantojuma saglabāšanas nepieciešamību, bet saglabāšanas jautājumi vienmēr jāskata kontekstā ar kultūras mantojuma tālāko dzīvotspēju atbilstoši nākotnes sabiedrības vajadzībām.

Konferences lektoru prezentācijas publicētas projekta mājas lapā http://turisms.cesis.lv/lv/viduslaiku-pils-projekts/
Konferenci tika organizēta projekta „Cēsu viduslaiku pils saglabāšana reģiona sociālekonomiskai attīstībai” Nr.EEZLV04/GSKMS/2013/01 ietvaros. Projekts tiek īstenots no 01.08.2014. līdz 31.12.2015.,  izmantojot 212 165,95 EUR piešķīrumu no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar EEZ finanšu instrumenta starpniecību. Projekta kopējās izmaksas ir 276 695,00 EUR, valsts līdzfinansējums 37 414,05 EUR, Cēsu novada pašvaldības līdzfinansējums: 27 088,00 EUR.

Papildus informācija:
Ilona Asare
Projekta koordinatore
Cēsu novada pašvaldība
Tel. 27878275
Ilona.Asare@cesis.lv

Publicēšanas datums: 2015. gada 21. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt