A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Vasaras skolas "Arcadia" noslēgums Cēsīs

Vasaras skolas "Arcadia" noslēgums Cēsīs

Rīgas Tehniskās universitātes Starptautiskā vasaras skola jau ceturto gadu pēc kārtas norisinājās Cēsīs, šoreiz padziļināti pētot ainaviskas un utilitāras zaļās teritorijas pilsētā un tās apkārtnē: mežus, parkus, kapsētas, dārzus, koptus apstādījumus un aizaugušus zemes gabalus.

36 vasaras skolas dalībnieki no 18 dažādām valstīm arhitektūras, dizaina un pilsētplānošanas darbnīcās mēģināja definēt, ko nozīmē Arkādija mūsdienās, mācījās nolasīt vietējo ainavu, atšifrēt tās acīmredzamās un slēptās kvalitātes, ierosināja stratēģijas un projektēja telpiskas struktūras publiskai lietošanai. Divas nedēļas ilgusī vasaras skola noslēdzās 7. augustā, kad notika projektu prezentācijas un publiskā diskusija, kā arī drukātas publikācijas atvēršana un pilsētvides instalāciju izmēģināšana.

Arhitektūras darbnīcā "Building Works Unit" tapusi dabas observatorija "Wild Thing" — skatu tornis, kura jumta konstrukcija ir atverama kā milzīgas ziedlapas. To raupjais un gumijotais apdares materiāls ir otrreizēji izmantotas dzelzceļa sliežu paplāksnes. Darbnīcas vadītāji ir Vīnē strādājošais latviešu arhitekts Niklāvs Paegle un viņa kolēģi no Londonas Tomass Randels–Peidžs (Thomas Randall–Page) un Teodors Molojs (Theodore Molloy).

Urbānisma grupa pēta tūrismu Cēsīs — kā tas ietekmējis ainavu un kādiem jauniem tūrisma veidiem ir potenciāls pilsētā attīstīties. Izpētot pieejamos tūrisma ceļvežus secināts, ka tajos iekļauta tika puse pilsētas — tā, kas ir uz rietumiem no dzelzceļa līnijas. Tādēļ tapusi karte, kas izvadās pa savdabīgākajām Cēsu vietām otrpus dzelzceļam. Darbnīcu vada poļu arhitekts un urbānists Bvažejs Čuba (Błażej Czuba) un šobrīd Nīderlandē dzīvojošie arhitekts Matīss Groskaufmanis un grafikas dizainere Monika Grūzīte.

Vides mākslas darbnīcas "Supernatural" dalībnieki pievērsās nozīmēm un mistikai, ko cilvēku iztēle piešķir dabas parādībām un objektiem. Darbnīcā radīti vairāki skulpturāli vides objekti "Ethereal Nature", kas aizņems ievērojamu Pirtsupītes gravas daļu un mainīsies vēja un gaismas ietekmē. Instalācijas top latviešu arhitektu Austra Mailīša un Andras Odumānes, kā arī viņu kolēģa no Japānas Reidži Kobajaši (Reiji Kobayashi) vadībā.

Organizē: Latvijas radošo industriju komunikācijas platforma FOLD sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti

Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Valsts izglītības attīstības aģentūra, Cēsu novada pašvaldība, "Rotho Blaas", "Pavasars", "Direct" un "Nordenpaint.lv", "Ķelmēni", "Cēsu alus", "Eži".

Papildus informācija:
Evelīna Ozola
Rīgas Tehniskās universitātes Starptautiskās vasaras skolas programmas direktore
arcadia@fold.lv
+371 29287899

Interneta resursi:
Vasaras skolas mājaslapa: http://www.rtusummerschool.lv/
Vasaras skolas Facebook lapa: http://www.facebook.com/rtu.summer.school

Publicēšanas datums: 2015. gada 7. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt