A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Parakstīts Pastariņa sākumskolas renovācijas līgums; darbi sāksies 1.aprīlī

Parakstīts Pastariņa sākumskolas renovācijas līgums; darbi sāksies 1.aprīlī

Piektdien, 24.februārī, Cēsu novada pašvaldība parakstīja līgumu ar pilnsabiedrību SAN-NAMI, kas veiks Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas renovācijas un siltināšanas darbus – skola kļūs skaistāka un siltāka.

Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas renovācija sāksies 1.aprīlī. Pirmie darbi notiks skolas daļā, kurā atrodas sporta zāle un divas klases. Sporta nodarbības skolēniem no aprīļa notiks Cēsu Kultūras centra telpās Izstādes ielā. 31.maijā, beidzoties mācībām, skolas telpas tiks iztukšotas un sāksies apjomīgāki renovācijas darbi. Ēkas renovācija noslēgsies šī gada 30.novembrī.

Pēc 1.septembra sagaidīšanas Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, Pastariņa sākumskolas skolēni turpinās mācības pagaidu telpās mācību centrā “BUTS” Bērzaines ielā 15 un Cēsu Profesionālajā vidusskolā Valmieras ielā 19. Mācību centrā “BUTS” mācības notiks 1.-3.klases skolēniem, bet 4.-6.klases skolēni uz stundām dosies Cēsu Profesionālajā vidusskolā.

Skolēnu vecāki pauduši bažas par pagaidu telpu piemērotību mācību turpināšanai. Skolas direktore Ravita Blaževiča norādīja, ka gan mācību centrs “BUTS”, gan Cēsu profesionālā vidusskola ir mācību iestādes un atbilst visiem drošības un skolēnu mācībām nepieciešamas vides nosacījumiem. Skolēniem tiks nodrošināts viss mācībām nepieciešamais, tai skaitā ēdināšana. Šīs vietas pagaidu mācību norisei izvēlētas arī tādēļ, ka tās ļauj nodrošināt skolēniem mācības rīta maiņā. Tas ir svarīgi, lai neizjauktu ne skolēnu, ne vecāku dienas ritmu. Skolēnu vešana uz skolu pusdienlaikā radītu neērtības vecākiem, bet skolēniem rastos problēmas apmeklēt ārpusskolas nodarbības, kas parasti notiek pēc stundām.

Skolas direktore Ravita Blaževica norādīja, ka cer skolēnus pēc iespējas vairāk iesaistīt gaidāmajās pārmaiņās. 10.martā skolēni veidos grāmatu ķēdi, lai pārvietotu skolas bibliotēkā esošās daiļliteratūras grāmatas uz pagaidu telpām Raunas ielā 4. Šogad skolas projektu nedēļas tēma ir transports, un pēdējā maija nedēļa būs veltīta loģistikai. Tās laikā skolēni apmeklēs telpas, kurās rudenī turpinās mācībās, palīdzēs skolas pārvākšanās procesā. Ravita Blaževica uzsver: “Gribam, lai bērni šo procesu izprot, no tā nebaidās un tajā piedalās.” Viņa arī īpaši aicina skolēnu vecākus palīdzēt iztukšot skolas telpas pēc mācību gada beigām maijā, jo palīdzīgas rokas būs ļoti nepieciešamas.

Cēsu Pastariņa sākumskola ir ekoskola, un tās renovācijas projekts, kas paredz ēkas siltināšanu, logu nomaiņu, apkures sistēmas renovāciju, elektroinstalāciju nomaiņu, to padarīs atbilstošāku ekoskolas filozofijai, kas paredz energoresursu taupīgu izmantojumu. Skolu padarot siltumefektīvāku, tiks samazināts siltuma patēriņš, bet bērni mācīsies siltākās telpās.

Kopumā skolā paredzēti šādi renovācijas darbi:
•       Esošo koka logu nomaiņa, ārdurvju un gaiteņu durvju nomaiņa;
•       Apdares renovācija;
•       Cokola daļas un pamatu daļas siltināšana;
•       Bēniņu pārsegumu siltināšana;
•       1.stāva un pagraba stāva grīdas siltināšana un renovācija;
•       Centrālapkures sistēmas renovācija;
•       Karstā ūdens apgādes sistēmas renovācija;
•       Vēdināšanas sistēmas renovācija;
•       Spēka un elektroapgaismojuma instalācijas nomaiņa.
 
Lai arī skolas renovācijas darbi radīs neērtības gan skolēniem, gan skolotājiem, Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas direktore Ravita Blaževica ir pārliecināta – sagaidāmais rezultāts būs tā vērts. 

Publicēšanas datums: 2017. gada 28. februāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt