A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Miera vēstnesis no Japānas Cēsīs

Miera vēstnesis no Japānas Cēsīs

Cēsu Jaunajā pilī 10.augustā ar iedzīvotājiem tikās miera vēstnesis un vides aktīvists Judži Mijata (Yuji Miyata) no Japānas. Viņš šovasar kājām devies 600 km garajā ceļā no Tallinas līdz Viļņai, svinot Baltijas valstu simtgadi un atceroties 1989.gadā notikušo miermīlīgo Baltijas valstu kopīgā protesta un vienotības akciju “Baltijas ceļš”.

Judži Mijata kopš 2007.gada dodas ceļojumos, kājām apstaigājot visdažādākās pasaules valstis un katrā no saviem pieturas punktiem tiekas ar vietējiem iedzīvotājiem un runā par būtiskām problēmām pasaulē – militāriem konfliktiem, sociālo nevienlīdzību, dabas piesārņojumu –, kā aŗī katra cilvēka ietekmi uz pasauli. Katrā no apmeklētajām vietām viņš iestāda pa kokam. Tā viņš apceļojis Ķīnu, Sīriju, Turciju, mērojis ceļu no Dienvidkorejas līdz Londonai, no Aušvices Polijā līdz Berlīnei Vācijā. Kopā Judži Mijata šajā laikā nostaigājis 13 100 kilometru un iestādījis 5008 kokus.

Viesojoties Cēsīs viņš tikās ar Cēsu jauniešiem un cēsniekiem, kuri paši 1989.gadā piedalījušies “Baltijas ceļā”. Sirsnīga saruna izvērsās ar atmodas aktīvistu, rotkali Daumantu Kalniņu, kurš uz Judži jautājumu, kāpēc iedzīvotāji bija gatavi piedalīties “Baltijas ceļā” atbildēja pavisam vienkārši – tāpēc, ka vēlējās būt brīvi. Tāpat Daumants Kalniņš par savu pieredzi 1988.gadā, kad viņš pirmoreiz uzvilka Cēsu pils tornī Latvijas karogu, atzina: “Es nebiju brīvs, bet es jutos brīvs!" Judži Mijata pastāstīja par saviem ceļojumiem un tajos pieredzēto – militāriem konfliktiem, nabadzību, vides piesārņojumu, kam pa vidu plaukst apbrīnojama cilvēcībā. Judži ir pārliecināts, ka ikvienam cilvēkam piemīt spēja mainīt pasauli un padarīt to labāku gan ar aktīvu rīcību, gan iedvesmojot citus.

Pēc sarunas viņš parkā kopā ar Cēsu jauniešiem iestādīja sudrabliepu. Tālāk viņš turpinās ceļu uz Siguldu.

Publicēšanas datums: 2018. gada 10. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt