A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Lampā izzināsim Cēsu kūrorta potenciālu

Lampā izzināsim Cēsu kūrorta potenciālu

Aicinām festivāla “Lampa” viesus 28.jūnija vakarā  doties 15 km garā nakts pārgājienā pa pagājušo gadsimtu Cēsu kūrorta teritorijām, kā arī piedalīties diskusijā "Vai Cēsis var būt kūrorts?" 29.jūnijā plkst.19.00 Cēsu teltī.

Pulcēšanās pārgājienam "Nakts meža kūrortā" 28.jūnijā plkst.21.45 pie Cēsu telts, DOTS zonā (Nr.4.), atgriešanās ap plkst.1.30-2.00.

Dalībniekiem vēlams ierasties ērtos apavos, ņemt līdzi ūdens pudeli (maršruta laikā būs iespēja to uzpildīt avotos), pēc izvēles – lukturīti.

Pārgājienu sākam un noslēdzam Pils parkā.

Pārgājiena laikā baudīsim kultūrvēsturiskās Cēsis – Gaujas ieleju, koka apbūvi, senās kūrmājas. Dzirdēsim izzinošus stāstus par Cēsīm kā kūrorta pilsētu 19. un 20.gadsimtā.

Gājiena laikā ikviens aicināts izteikt ierosinājumus un idejas senā kūrorta atdzimšanai! 

Ikviens aicināts arī piedalīties diskusijā "Vai Cēsīs var būt kūrorts?" 29.jūnijā plkst.19.00, kurā meklēsim Cēsīs kūrorta potenciālu līdzdarbīgās plānošanas darbnīcā ar XR un miksētās realitātes rīkiem!

Vēsturiski kūrorts Cīrulīšos attīstījies jau kopš pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem. Laika posmā no 1945.gada līdz 1992.gadam Cīrulīšos tika izveidota ārstniecības un atpūtas infrastruktūra, kas gadā apkalpoja līdz pat 80 000 cilvēku.

Gaujas senlejas dabas un ainaviskās vērtības kalpo par pamatu iespējai šeit atkal atdzimt kūrortam ar mūsdienīgiem un kvalitatīviem veselības tūrisma objektiem un pakalpojumiem, taču aktuāls ir jautājums – vai Cēsis var būt kūrorts mūsdienās?
Interaktīvās darbnīcas gaitā dalībnieki domās par to, kādam jābūt kūrortam un ko ar to saprotam šodien?

Ikvienam darbnīcas dalībniekam būs iespēja teleportēties perspektīvā kūrorta teritorijās ar virtuālās realitātes un 360 fotofiksāciju palīdzību.

Īpaši aicinām darbnīcai pievienoties Cēsu iedzīvotājus, kūrortu baudītājus, uzņēmējus, tūrisma nozares pārstāvjus un interesentus, kā arī teritoriju plānotājus.
Publicēšanas datums: 2019. gada 27. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt