A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu ugunsdzēsēji glābēji saņem jaunu specializēto autocisternu

Cēsu ugunsdzēsēji glābēji saņem jaunu specializēto autocisternu

Turpinot papildināt specializēto transportlīdzekļu klāstu ar jaunām automašīnām, šonedēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes Cēsu daļa saņēma jaunu ugunsdzēsības autocisternu MAN 6x6 ar ūdenstilpni 7 tonnām ūdens.

Šobrīd notiek personāla apmācības, kā arī jaunās automašīnas pārbaudes, lai jau tuvākajā laikā ugunsdzēsēji glābēji varētu doties uz izsaukumiem Cēsīs un tās apkārtnē. Pēdējo mēnešu laikā šādu pat jaunu autocisternu saņēma arī ugunsdzēsēji glābēji no Smiltenes, Madonas, Liepājas, Pļaviņām, Skrundas, Višķiem, Piltenes, Talsiem un Gulbenes.

Vairāku gadu garumā VUGD tiek uzlabots tehniskais nodrošinājums ugunsdzēsības transportlīdzekļa jomā – pēdējos gados iegādātas 90 ugunsdzēsības automašīnas, no kurām 25 saņemtas 2018.gadā. Jaunās automašīnas ir pilnībā aprīkotas ar modernākajām glābšanas un dzēšanas ierīcēm, kā arī pielāgotas VUGD vajadzībām. Tomēr darbs pie VUGD autotransporta atjaunošanas ir jāturpina arī turpmāk, paredzot tam finansējumu, jo joprojām vairāk nekā 45% no ugunsdzēsībai un glābšanas darbiem paredzētajiem transportlīdzekļiem ir ekspluatācijā vairāk nekā 20 gadus.

Kopumā 2018.gadā Vidzemes reģiona brigādes daļas un posteņus papildināja astoņi specializētie transportlīdzekļi -  jaunas autokāpnes Alūksnes, Limbažu un Valmieras daļās, kas domātas cilvēku glābšanai un ugunsgrēku dzēšanai augstumā, autocisternas Valmieras daļai, Madonas daļai, Gulbenes daļai un Valkas daļas Smiltenes postenim un specializētais automobilis ķīmiska rakstura avāriju novēršanai, kurš dodas uz izsaukumiem visā reģionā. Jaunie specializētie transportlīdzekļi ir pilnībā aprīkoti ar modernākajām glābšanas un dzēšanas ierīcēm, kā arī pielāgoti VUGD vajadzībām.

Informāciju sagatavoja:
Sandra Vējiņa
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē
Tel. 27018728, sandra.vejina@vugd.gov.lv

Publicēšanas datums: 2019. gada 11. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt