A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu novadā konstatēti daži salimšanas gadījumi ar A hepatītu

Cēsu novadā konstatēti daži salimšanas gadījumi ar A hepatītu

Veselības ministrijas Slimību un profilakses kontroles centrs (SPKC) informē, ka pēdējo divu mēnešu laikā Cēsu novadā konstatēti 13 saslimšanas gadījumi ar A hepatītu.

Pašreizējā uzliesmojumā infekcija sākotnēji izplatījās sadzīves kontakta ceļā ģimenēs. Neraugoties uz pretepidēmijas pasākumiem, A hepatīts turpināja izplatību un pašreiz ir konstatēti sekundārie gadījumi arī četrās izglītības iestādēs Cēsu novadā. Ņemot vērā, ka A hepatīta izplatīšanās var radīt risku sabiedrības veselībai, SPKC informē iedzīvotājus par A hepatīta profilaksi un iesaka veikt rūpīgu roku mazgāšanu.

A hepatīts ir aknu iekaisums, to izraisa A hepatīta vīruss. Infekcijas avots ir inficētā persona. Vīruss var izplatīties ar inficētās personas rokām, ja tās nav rūpīgi nomazgātas. A hepatīts izplatās kā zarnu infekcija, no cilvēka uz cilvēku tieša kontakta ceļā vai ar sadzīves priekšmetiem. Tāpat vīrusu var iegūt arī, dzerot ar A hepatītu piesārņotu ūdeni vai lietojot uzturā produktus, kas piesārņoti ar A hepatītu.

Galvenais profilakses pasākums ir rūpīga roku mazgāšana. Svarīga ir bērnu izglītošana par personīgo higiēnu un roku mazgāšanu. Tikpat svarīgi ir vienmēr nomazgāt augļus, dārzeņus un zaļumus pirms lietošanas uzturā. Īpaša uzmanība jāpievērš telpu un priekšmetu tīrīšanai un kopšanai. Saslimšanas gadījumā nekavējoties jāmeklē ārsta palīdzība.

Publicēšanas datums: 2018. gada 19. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt