A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu dāvinātās grāmatas nonāk Tihvinas Hanzas bibliotēkā

Cēsu dāvinātās grāmatas nonāk Tihvinas Hanzas bibliotēkā

Cēsu dāvinātās grāmatas par pilsētas vēsturi un šodienas izaicinājumiem nonākušas Krievijas pilsētas Tihvinas veidotajā Hanzas bibliotēkā.

Gatavojoties VII Krievijas Hanzas dienām, kas Tihvinā notiks jūlijā, rajona pašvaldībai radās ideja izveidot bibliotēku, kurā tiktu iekļautas grāmatas par Hanzas savienības pilsētām. Tihvinas pašvaldība uzrunāja Hanzas pilsētu savienības prezidentu un Lībekas pilsētas mēru Berndu Zaksi, aicinot dāvināt grāmatas šai bibliotēkai. Aicinājums tika izplatīts visām 187 Hanzas savienības pilsētām 16 valstīs, starp kurām ir arī Cēsis.

Aicinājumam atsaukušās pilsētas Baltkrievijā, Vācijā, Islandē, Latvijā, Polijā, Krievijā, Somijā, Zviedrijā un Igaunijā. Grāmatas dāvinājušas ne tikai pašvaldības, bet arī pilsētu arhīvi, bibliotēkas un muzeji.

Cēsu novada pašvaldība Tihvinas Hanzas bibliotēkai uzdāvinājusi šādas grāmatas: “Cēsis. Latvijas vēstures simbols”, “Cēsu pils”, “Cēsu Svētā Jāņa baznīca” un “Quo vadis, Cēsis”. Drīzumā Tihvina saņems arī Tāļa Pumpuriņa grāmatu “Cēsu ģerbonis”.

Vēstulē Cēsu novada domes priekšsēdētājam Jānim Rozenbergam, pateicoties par dāvinājumu, Tihvinas rajona priekšsēdētājs Aleksandrs Lazarevičs atzina: “Mēs esam lepni, ka Krievijas Hanzas pilsētā Tihvinā izveidojusies tik unikāla grāmatu kolekcija un ka kolēģi no dažādām Eiropas valstīm ar entuziasmu atbalstīja mūsu ideju. Mūsdienu pasaulē šāda sadarbība nozīmē ļoti daudz.”


Publicēšanas datums: 2017. gada 2. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt