A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Cēsu bērni kļūst par dabas pētniekiem

Cēsu bērni kļūst par dabas pētniekiemLaika posmā no pirmdienas, 10.jūnija līdz sestdienai, 15.jūnijam Cēsu 2.pamatskolā norisinājās bērnu vasaras nometne „Vasaras akadēmija skolēniem „Priecīgi lasītāji””, ko organizēja Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija sadarbībā ar biedrību  „Sabiedriskās politikas centrs „Providus””. Nometne varēja norisināties, pateicoties ABLV Charitable Foundation  līdzfinansējumam, Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests” un Cēsu novada Izglītības nodaļas atbalstam.

Sešu dienu garumā dienas nometni bija iespējams apmeklēt 20 bērniem vecumā no 6 līdz 8 gadiem.  Nometnes mērķis bija veicināt interesi par lasīšanu, izpratni par saturīgām brīvā laika pavadīšanas iespējām kopā ar vienaudžiem. Bērniem tika nodrošinātas ne tikai aktivitātes, bet arī trīsreizēja ēdināšana un iespēja atpūsties diendusā.

SOS Cēsu Ģimeņu stiprināšanas projekta vadītāja Ilze Žagare: „Mums ir liels prieks, ka kopā ar mūsu draugiem un atbalstītājiem ir iespēja bērniem noorganizēt vasaras nometnes, kas dod iespēju viņiem ne tikai pilnveidot savas lasīšanas prasmes, bet arī mācīties sadarbības prasmes komandā, mācīties, vērojot notikumus apkārtnē, un gūt pozitīvas emocijas no piedzīvotā. Šī nometne ir labs palīgs tiem bērniem, kuri uzsāks mācības 1.klasē un vēl nav paguvuši iemācīties lasīt. Bērnu pozitīvās emocijas nometnes izskaņā ļauj secināt, ka šādas aktivitātes ir nepieciešamas arī turpmāk!”

Šoreiz nometnes dalībnieki ne tikai mācījās lasīt, bet arī uztvert apkārt notiekošo ar maņu palīdzību, simboliski katrai no maņām piedēvējot pasaku tēlus – Taušu, Ozi, Aušu un Boli. Šo dienu laikā bērni piedalījās integrētās rotaļnodarbībās, apvienojot dažādus darbības veidus, kā arī rotaļājās, mēģināja labāk iepazīt apkārt notiekošo. Katrs no bērniem varēja iejusties dabas pētnieka ādā – būt Jusis, par ko liecināja arī piespraudītes, kas bija pagatavotas visiem nometnes dalībniekiem.

„Man vislabāk nometnē patīk, ka varu krāsot, zīmēt, mācīties un pagulēt pusdienas laiku,” stāsta viena no mazajām nometnes dalībniecēm.

Savukārt cita meitene saka: „Man patika taisīt čiekuru ķērāju un pēc tam mācīties noķert to glāzītē, patika arī spēlēt spēli „Ķērāji””.

Nometnes ceturtajā dienā bērni pedagogu pavadībā devās izzinošā pastaigā uz mežu. Katrs bērns bija izgatavojis sev piemērotas stilizētas papīra brilles, lai varētu labāk redzēt, kas notiek mežā – iepazīstot augus, dzīvo radību, meklējot čiekurus, iepazīstot kokus, kā arī vācot dabas materiālus kompozīciju veidošanai. Pārgājienā ik pa laikam bērniem tika dots uzdevums – atminēt mīklas par meža iemītniekiem, pagatavot čiekuru ķeramo groziņu, ieklausīties apkārtnes skaņās, noteikt koku sugas. Atgriežoties skolā, bērni pagatavoja dabas materiālu glezniņas, pārrunāja mežā redzēto.

Nometnes noslēgumā bērniem bija iespēja paviesoties zemnieku saimniecībā „Krūmiņi”, kur viņi vēroja maizes cepšanas procesu, palīdzēja gatavot gardu maltīti, kā arī devās pārgājienā pa dabas takām, pildot uzdevumus un rotaļājoties ar jaunajiem draugiem. Savukārt sestdienā visi kopā devās uz jūru – vairākiem bērniem šī bija pirmā reize mūžā, kad viņi atpūtās pie jūras, kas izraisīja ļoti spilgtu emocionālo saviļņojumu.


Pateicoties ABLV Charitable Foundation atbalstam, arī šogad Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas ģimeņu stiprināšanas projekti Cēsīs, Bauskā, Valmierā un Olainē organizē sešas nometnes, kurās kopumā piedalīsies vairāk nekā 100 bērni no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī bērni, kas cieš no ilgstošām saslimšanām, bērni ar uzvedības traucējumiem un bērni – invalīdi.

ABLV Charitable Foundation labdarības projektu vadītāja Inga Skrastiņa: „Mēs ticam, ka viena vasara var izmainīt kāda bērna turpmāko dzīvi, dodot jaunu pieredzi, iedvesmu vai motivāciju augt un attīstīties. Tāpēc mums ir prieks jau otro gadu sadarboties ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju, kuras organizētās vasaras nometnes piedāvā interesantas programmas un iesaista ne tikai bērnus, bet strādā arī ar viņu vecākiem”.

ABLV Charitable Foundation 2006.gadā dibināja ABLV Bank akcionāri Ernests Bernis un Oļegs Fiļs, lai īstenotu dzīvē savas pamatvērtības un sekmētu uzņēmēju atbildību par sabiedrību un vidi. Fonds darbojas kā galvenais ABLV Bank partneris labdarības jomā, atbalstot radošus cilvēkus un izcilas organizācijas, kas iegulda pūliņus un zināšanas, lai sasniegtu visiem svarīgus mērķus – veidotu saliedētu, pārtikušu un drošu sabiedrību. Fonda uzmanības lokā ir laikmetīgā māksla, bērni un jaunieši, izglītības un pilsoniskās sabiedrības attīstība. Aizvadītajos gados fonds ir atbalstījis gandrīz 200 projektus, piešķirot finansējumu 1 000 000 EUR apmērā.Papildu informācijai:
Kristīne Tjarve
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija
Tālr. 26556163
E-pasts: kristine.tjarve@sosbca.lv
Vairāk par SOS bērnu ciematiem: www.sosbernuciemati.lv

Publicēšanas datums: 2013. gada 19. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt