A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Cēsu jaunieši sadarbībā ar Rumānijas jauniešiem uzsāk Erasmus+ projektu

Cēsu jaunieši sadarbībā ar Rumānijas jauniešiem uzsāk Erasmus+ projektu

Biedrības “Youth for City – City for Youth” jaunieši 2019.gada maijā uzsākuši Erasmus+ jauniešu apmaiņas projektu “Uncover to discover”, kas sadarbojoties ar Rumānijas organizāciju “Asociatia Turism Alternativ” šī gada jūlija beigās pulcēs 28 dalībniekus Rumānijas rietumos – pilsētā Arad. Projekta mērķis - ar neformālās izglītības metodēm aktualizēt kultūrvēsturisko pieminekļu saglabāšanas nozīmi jauniešu vidū, popularizēt to apskati ar “Geocaching”(Slēpņošana) slēpņa izvietošanu.

Projekta ideja radās jauniešiem, spriežot par aktuālajām problēmām mūsdienu sabiedrībā. Tā kā jauniešiem ir pieredze Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes brīvprātīgajā darbā, tika nolemts pievērsties kultūras mantojuma sfērai. Redzot, cik viegli ir pazaudēt kultūrvēsturisko mantojumu (piemēram, Tuvajos Austrumos karadarbības dēļ ir zuduši tūkstošiem nenovērtējamu cilvēces vēstures liecību), jauniešiem svarīgi apzināties, kāda nozīme ir kultūras mantojumam un tā saglabāšanai. Lai process būtu viegli uztverams, tas ir veicams ar inovatīvām un elastīgām metodēm, tāpēc projekta ietvaros tiks izvietots globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) spēles „Geocaching” slēpnis. 

„Geocaching” jeb slēpņošana ir dārgumu meklēšanas spēle, kurā dalībnieki ar GPS ierīcēm apmeklē dažādus tūrisma objektus un meklē to tuvumā apslēptas kastītes. Šāda metode gan veicinās sabiedrības interesi par kultūrvēstures pieminekļiem, gan pašu jauniešu līdzdalības un radošuma spējas.

Apmaiņas noslēgumā ikvienam būs iespēja piedalīties “Geocaching” slēpņošanas pasākumā un izzināt projekta laikā radītos slēpņus un kultūrvēsturiskos pieminekļus, kur tie izvietoti.
Publicēšanas datums: 2019. gada 10. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt