Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Darbs

Ar pieejamām Cēsu novada vakancēm vari iepazīties šeit vai mūsu Facebook grupā.

Cēsu uzņēmējdarbība piedzīvo nenoliedzamu izaugsmi. Gan vērtējot individuāli, gan skatoties objektīvus rādītājus, ir skaidrs, ka uzņēmumi novērtē gan pašvaldības radīto vidi, gan Eiropas Savienības sniegtās iespējas, un Cēsis par mājvietu izvēlas arvien vairāk mazo un vidējo biznesu.

Pēc Latvijas teritorijas attīstības indeksa (TAL) Cēsu novads Vidzemes reģionā atrodas augstākajā pozīcijā. Attiecīgi arī aug privāto investoru ticība Cēsīm. Redzamākie no tiem pēdējos trīs gados viesmīlības sektorā – augstas klases viesnīcu komplekss “Villa Santa”, jaunuzcelts restorāns un apartamenti pašā Cēsu vecpilsētas sirdī “Vanadziņa māja”, vietējā uzņēmēja pārņemtais “Hotel Cēsis” – kopumā Cēsīs investējuši ap sešiem miljoniem eiro.

Tāpat aug arī mūsu tradīcijām bagātie uzņēmumi, mazumtirdzniecības tīkls “SOLO”, ziedu un dārzeņu audzētājs un vairumtirgotājs ZS “Kliģeni”, lieli attīstības plāni ir arī Latvijas lielākajai alus darītavai AS “Cēsu alus”. Savukārt cēsniekiem bagātais uzņēmums “Draugiem Group” savu pirmo reģionālo filiāli atvēra tieši Cēsīs.

Izaugsmi piedzīvo arī Cēsu novada kokapstrādes sektors, radot arvien augstākas pievienotās vērtības produktus, kur lieti noder Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolas sagatavotie audzēkņi. Piemēram, koka bērnu līdzsvara velosipēdi “leg&go”, kuri teju visu eksportē, savu ražotni atvēruši Cēsīs. Pozitīvs pieaugums ir arī vietējam bērnu laukumu ražotājam “NordPlay” u.c. nišas uzņēmumiem.

Šī jūtamā izaugsme ieinteresējusi arī kaimiņu uzņēmējus. SIA “Siguldas būvmeistars” nākamajos četros gados plāno četru jaunu daudzdzīvokļu īres namu būvniecību – ja pirms trim gadiem uzņēmums nebija gatavs ienākt Cēsu tirgū, tad šodien viņi jau ir šeit un kārto visas nepieciešamās formalitātes.

Neviens uzņēmējs nenāktu ar vairāku miljonu eiro investīciju Cēsīs, ja viņus nepārliecinātu mūsu attīstība un dinamika. Tas ir gan apliecinājums Cēsu izaugsmei, gan ļoti būtisks priekšnoteikums jaunam pilsētas attīstības ciklam

Pēdējo piecu gadu laikā Cēsu novadā darba vietu skaits palielinājies par vairāk nekā 600. Arī bezdarba līmenis ir viens no zemākajiem valstī un tam saglabājas dilstoša ietekme.