A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Cēsu Valsts ģimnāzija saņem Draudzīgā Aicinājuma fonda balvu „Mazā pūce”

Cēsu Valsts ģimnāzija saņem Draudzīgā Aicinājuma fonda balvu „Mazā pūce”

Vidzemes koncertzālē „Cēsis” 15.novembrī jau septīto reizi notika Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitinga balvu pasniegšana Latvijas labākajām skolām. Cēsu valsts ģimnāzija ieguvusi pirmo vietu pilsētas ģimnāziju grupā skolu reitinga kopvērtējumā.

Šogad konkursā apbalvojumam bija nominēta 51 skola. Skolas tiek vērtētas četrās kategorijās - ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas, tajā skaitā tehnikumi, arodvidusskolas un mūzikas skolas. Pēc skolēnu gūtajiem rezultātiem centralizētajos eksāmenos vērtē piecus mācību priekšmetus - latviešu valodu, matemātiku, angļu valodu, dabas zinības (bioloģija, fizika, ķīmija), vēsturi un skolas kopvērtējumā, kā arī skolu izaugsmi gan mācību priekšmetos, gan kopvērtējumā.

Cēsu Valsts ģimnāzija, kura pagājušajā gadā nenonāca labāko pilsētas ģimnāziju trijniekā, šogad ieguvusi  pirmo vietu, apsteidzot Siguldas Valsts ģimnāziju un Madonas Valsts ģimnāziju.

Par absolūti labāko skolu reitingā šogad kārtējo reizi kļuvusi Rīgas Valsts  1.ģimnāzija, savukārt labākā pilsētas vidusskola šogad ir Daugavpils Krievu vidusskola-licejs, labākā lauku skola - Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskola, bet par labāko specializēto skolu konkurencē atzīta Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola.

Starp balvu ieguvējiem bija arī Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas skolas, kura specializēto skolu grupā ieguva 2.vietu skolēnu latviešu valodas un literatūras eksāmena rezultātu vērtējumā, kā arī  vēstures eksāmena rezultātu vērtējumā. Turklāt AKCMV vēstures eksāmena un latviešu valodas un literatūras eksāmena rezultātos arī uzrādījusi vislielāko izaugsmi valstī salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu rezultātiem, par ko arīdzan saņēma balvas.

Kā, uzrunājot no visas Latvijas sabraukušos skolotājus un skolu direktorus, norādīja pasākuma iniciators un organizators, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas atjaunotājs un ilggadējs vadītājs, DA fonda dibinātājs un vadītājs Jānis Endele: “Izcili skolēni atrodami katrā skolā, bet ne visur ir izcili skolotāji, kas var palīdzēt attīstīties talantiem. Tikai strādājot tandēmā izciliem skolēniem un izciliem skolotājiem, iespējams gūt panākumus.”

Ar DA fonda skolu reitingu var iepazīties ŠEIT.Publicēšanas datums: 2017. gada 15. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt