Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Covid-19 analīzes

Cēsīs, Palasta iela 15, darbojas Covid-19 analīžu pieņemšanas punkts. Tā darbību nodrošina SIA "Centrālā laboratorija". 

Ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.), Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma. 

Testa veikšana pirms plānota ārzemju brauciena ir maksas pakalpojums.

Iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot uz tālruņa numuru 8330 darba dienās laikā no 8.00 līdz 20.00, sestdienās laikā no 9.00 līdz 15.00 un svētdienās laikā no 9.00 līdz 15.00. Bez iepriekšējas pieteikšanās uz analīžu nodošanas punktiem doties nedrīkst.

Analīzes gatavas 24 stundu laikā, par negatīviem rezultātiem pārbaudītos iedzīvotājus divu dienu laikā informē “Centrālā laboratorija” portālā "E-veselība". Par pozitīviem rezultātiem tiek informēts SPKC, kura speciālisti sazinās ar pacientu un veic tālākās nepieciešamās darbības.

Lai aplūkotu saņemto paziņojumu, iedzīvotājam interneta pārlūkprogrammā jāatver adrese www.eveseliba.gov.lv, jāizvēlas “Pieslēgties” un “Iedzīvotājs”. Pēc tam jāautorizējas izvēloties kādu no drošas piekļuves līdzekļiem: internetbankas piekļuves datiem, elektronisko parakstu vai personas apliecību (eID). Analīžu rezultātu paziņojums būs apskatāms izvēlnē "Pastkastīte".

Gadījumā, ja iedzīvotājam nav iespējas pieslēgties E-veselības portālam, tad, lai saņemtu informācju par rezultātu, aicinām zvanīt uz NVD bezmaksas klientu apkalpošanas tālruni 8000 1234 (darba laiks: no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 8.30 līdz 17.00, bet piektdienās no plkst. 8.30 līdz 15.00.).

Ja vēlies uzzināt par karantīnu, pašizolēšanos un rīcību, kas pasargā no saslimšanas ar Covid-19, zvani uz Slimību profilakses un kontroles centra tālruni 67387661 vai bezmaksas diennakts informatīvo tālruni 8345, nevis 113 vai 8330!