Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsu klīnikas darbs ārkārtas situācijas laikā

No 11.maija Cēsu klīnika ir paplašinājusi pieejamību ambulatorajām speciālistu konsultācijām un diagnostiskiem izmeklējumiem. Ir atjaunota iespēja pierakstīties gan ar e-pierakstu, gan reģistratūrā. Neatliekamo palīdzību, tāpat kā līdz šim, iespējams saņemt 24/7.

Ar pacientiem, kam vizītes bija atceltas vai pārceltas, jau esam sazinājušies, un pašlaik var pieteikt jaunas vizītes. Diemžēl ir divi pakalpojumi, uz kuriem rindas jau pašlaik ir līdz gada beigām. Tie ir EHO kardiogrāfijas un galvas un kakla asinsvadu doplerogrāfijas izmeklējumi. Tādēļ šajos gadījumos pacientiem, kam vizīte bija paredzēta periodā, kad spēkā bija ierobežojumi, meklējam iespējas piedāvāt papildu laikus, par kuriem vēl pacientus informēsim individuāli, tiklīdz radīsies iespēja piedāvāt attiecīgo izmeklējumu.

Tāpat arī citos gadījumos, ja rinda uz speciālista konsultāciju vai izmeklējumu ir garāka par mēnesi, meklēsim iespējas paildzināt pieņemšanas, lai atbalstītu tos, kam ierobežojumu dēļ varēja samilzt kādas veselības problēmas.

Pacientu un darbinieku drošībai, lai ievērotu distanci un mazinātu savstarpējo kontaktu iespēju, pacientus aicinām uz vizītēm ierasties ne agrāk kā 20 minūtes pirms noteiktās konsultācijas laika, kā arī izvērtēt nepieciešamību ņemt līdzi pavadošās personas. Jebkādi pakalpojumi tiks sniegti tikai pēc iepriekšēja pieraksta.

Lūgums pacientiem, kas ierodas uz ambulatoriem izmeklējumiem un konsultācijām, ievērot klīnikā noteiktos epidemioloģiskos pasākumus infekcijas izplatīšanās riska mazināšanai. Neievērojot šos nosacījumus, ārstniecības personām ir tiesības atteikt izmeklējumus un konsultācijas.

Plānveida operācijas plānots atsākt no 18.maija, esam gatavi atsākt ķirurģijas dienas stacionāra darbu, bet tā atsākšana būs atkarīga no atbilstoša Veselības ministrijas lēmuma, uz kuru vēl gaidām.

Savukārt stacionāro pacientu apmeklēšanas aizliegums drošības nolūkā saglabāsies visu ārkārtējās situācijas periodu, t.i., līdz 9.jūnijam.

Turpmāk visiem pacientiem, kas nāks uz konsultācijām, būs jāaizpilda anketu un jāinformē reģistratūras darbiniekus ne tikai par to, vai pēdējo 14 dienu laikā būts ārvalstu ceļojumā, kontaktā ar pašizolācijā esošu personu vai Covid-19 slimnieku, bet arī par savu veselības stāvokli – vai ir akūtas respiratoras saslimšanas simptomi. Ja ir respiratoras saslimšanas slimptomi, ieteicams konsultāciju atcelt, bet, ja tā ir akūti nepieciešama, pacients varēs to saņemt, lietojot sejas masku, kuru izsniegs reģistratūras darbinieks.

Topošajām māmiņām iesakām sazināties ar ārstu vai vecmāti telefoniski un gadījumā, ja nepieciešama konsultācija klātienē, aicinām uz konsultāciju nākt precīzi savā laikā, lai nav jāuzturas uzgaidāmajā telpā, kā arī mūsu visu kopīgās drošības labad neņemt līdzi citus cilvēkus.

Lai noskaidrotu informāciju par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un izmaiņām to sniegšanā, iedzīvotāji ir aicināti zvanīt uz Nacionālā veselības dienesta informatīvo tālruni 80001234.

Sekojiet aktuālajai informācijai par klīnikas darbu https://www.cesuklinika.lv/