Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsu novada sociālā darbiniece izvirzīta balvai "Labākais sociālais darbinieks sociālajā dienestā 2022"

Cēsu novada sociālā darbiniece izvirzīta balvai "Labākais sociālais darbinieks sociālajā dienestā 2022"

Jau desmito reizi Labklājības ministrijas (LM) rīkotajā konkursā tiks noskaidroti labākie sociālie darbinieki. Aicinām iedzīvotājus jau no šodienas, 2023.gada 3.janvāra, piedalīties balsošanā par pretendentiem konkursā "Gada balva sociālajā darbā 2022".

Šogad nominācijā “Labākais sociālais darbinieks sociālajā dienestā 2022” nominēta arī Cēsu novada sociālā dienesta sociālā darbiniece Velita Solnceva. Sociālā darba jomā Velita strādā vairāk kā 15 gadus. Ir iegūta liela pieredze dažādās sociālā darba jomās. Šobrīd pamatdarba pienākumi saistīti ar personām ar īpašām vajadzībām. 

“Sociālā darbinieka misija ir palīdzēt cilvēkiem rast risinājumu sarežģītās dzīves situācijās. Lielākajai daļai sociālo darbinieku tas ir sirds darbs, kas prasa empātiju un iedziļināšanos, strādājot ar cilvēkiem, ģimenēm vai grupām, kas nonākušas krīzes situācijā, palīdzot rast iekšējos un ārējos resursus un stiprinot cilvēka paša spēju būt sabiedrībā. Arī šogad ar konkursa starpniecību mēs vēlamies pateikt sirsnīgu paldies sociālajiem darbiniekiem, kurus sabiedrība ir novērtējusi kā labākos savā jomā,” uzsver labklājības ministre Evika Siliņa.

Iepazīties ar detalizētāku Konkursa norises kārtību un veikt balsojumu par sev tīkamāko pretendentu katrā no nominācijām var: https://www.lm.gov.lv/lv/izsludinata-iedzivotaju-balsosana-konkursa-gada-balva-socialaja-darba-2022 

Balsošana ilgs līdz 29. janvārim vairākās nominācijās: “Labākais sociālais darbinieks sociālajā dienestā 2022”, “Labākais sociālais darbinieks nevalstiskajā un privātajā sektorā 2022” un “Labākais vadītājs sociālā darba jomā 2022”. Konkursa uzvarētāju apbalvošana plānota 2023. gada martā.

Pretendentus iedzīvotāju balsošanai, izvērtējot līdz 2022. gada 25. novembrim saņemtos pieteikumus, izvirzīja konkursa žūrijas komisija, kuras sastāvā ir LM un Latvijas sociālo darbinieku biedrības, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības un Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācijas pārstāvji.

Par katru pretendentu žūrijas komisijas balsojums veidos 80% no kopējā punktu skaita un iedzīvotāju balsojums 20% no kopējā punktu skaita. Konkursa balvu saņems viens uzvarētājs ar visaugstāko punktu skaitu katrā no nominācijām.

Papildus ir izveidota nominācija “Žūrijas speciālā balva sociālajā darbā 2022”, kurai pretendentus, kuri snieguši būtisku ieguldīju sociālā darba attīstībā Latvijā, izvirzīs un novērtēs konkursa žūrijas komisijas locekļi.

Konkursa mērķis ir apzināt sociālos darbiniekus Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē (sociālajos dienestos, to struktūrvienībās, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, nevalstiskajās organizācijās u.c. sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās, kā arī citās institūcijās, kur tiek nodrošināts sociālā darba pakalpojums), sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā; pagodināt visprofesionālākos un atsaucīgākos sociālos darbiniekus; popularizēt un veicināt sociālā darba attīstību, profesijas prestižu un labo praksi.

Datums: 2023. gada 3. janvāris