Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Svētā Jāņa baznīca mirdzēs arī turpmāk!

Svētā Jāņa baznīca mirdzēs arī turpmāk!

Cēsu pilsētas svētkos šogad bija īpaša kulminācija – pirmo reizi tika izgaismota Cēsu Svētā Jāņa baznīca. Arī šajā un turpmākajās nedēļas nogalēs baznīca iemirdzēsies krāšņās gaismās.

Divu gadu veiksmīgas sadarbības rezultātā no idejas līdz tās īstenošanai tapusi baznīcas izgaismošanas muzikālā performance. Paredzēts, iestājoties vakara tumsai, izgaismošana notiks piektdienas un sestdienas vakaros katrā apaļā stundā līdz plkst. 23.00. Tas būs īpašs noskaņas stāsts, kuru ir vērts izbaudīt katram cēsniekam un pilsētas viesim. Ar gaismu spēlēm plānots radīt īpašas noskaņas atbilstoši sezonalitātei un dažādiem valsts un gadskārtu svētkiem.

”Šī projekta veidošanas laiks man personīgi ir bijis nozīmīgs un pieredzēm bagāts gan radošajā, gan tehniskajā izpildījumā. Esmu pagodināts ar savu darbu turpināt Cēsu sirds vēsturi un nodot to nākotnei.”, stāsta projekta autors Uldis Skroders.

Jūnijā apritēja divi gadi kopš Cēsu Svētā Jāņa baznīcas restaurācijas darbu uzsākšanas. Līdz ar fasādes rekonstrukciju pārvērtības piedzīvojuši arī baznīcas varenie logi. Ir veikta logu rekonstrukcija un izvietotas jaunas vitrāžas, kuras papildina logus altāra daļā un baznīcas jomā. Kā arī ir uzstādīti prožektori, kas izgaismo baznīcas torni.

Ieskats baznīcas izgaismošanā Cēsu pilsētas svētku 814 laikā https://www.youtube.com/watch?v=-G-LgWcdmRA

Datums: 2020. gada 24. jūlijs