Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Valsts svētku nedēļas nogale Cēsīs

Valsts svētku nedēļas nogale Cēsīs
Ieskaties nedēļas nogales pasākumu plānā
Piektdien, plkst.19:00, Vidzemes koncertzālē „Cēsīs” varēs baudīt muzikālo izrādi „Vācietis. Klavierkoncerts”. Klavierkoncerts tiek dēvēts par emocionālu un muzikāli dramaturģisku vēstījumu, kas liek ielūkoties skaņu pasaulē ar dzejnieka acīm.
„Šī darba pamatā ir manas dziesmas un Ojāra Vācieša dzeja, jāatzīst, ka liela daļa darbu ir radušies vēl tālajā 1983. un 1984.gadā. Toreiz šīs dziesmas tika rakstītas aktierim Ivaram Kalniņam, ar kuru kopā tās pirmoreiz tika iestudētas un izrādītas pašam dzejniekam, viņa mājās pie viņa klavierēm, mājā, kur tagad atrodas Vācieša muzejs. Šo programmu Dailes teātrī izpēlējām vairakkārt, arī dzejnieka 50.dzimšanas dienā. 2003.gadā, kas bija Ojāra Vācieša 70.dzimšanas dienas atceres gads, diriģents Sigvards Kļava šīs dziesmas ieraudzīja no jauna, un tika veidotas kompozīcijas ar Radio kori un solistiem – Jāni Šipkēvicu, Ivaru Cinkusu, septiņiem pianistiem un akordeonistu Aldi Jurisonu. Uzvedumam tika piekomponētas daudz jaunas dziesmas un klāt pieaicināts režisors Mihails Gruzdovs. Izrāde vairāk nekā 10 reizes tika spēlēta Dailes teātrī. Pagājušajā gadā, dzejnieka 80.dzimšanas dienas atcerē, mēs atkal ar Sigvardu Kļavu atgriezāmies pie šīs programmas, izveidojām jaunas dziesmas un uzvedām izrādi Nacionālās operas Lielajā zālē. Šogad, kad atkal ir pienācis Vācieša dzimšanas dienas mēnesis, kopā ar Radio kori un Sigvardu Kļavu, pianistiem, solistiem un akordeonistu mēs šo izrādi vēlamies parādīt Vidzemes koncertzāles publikai,” savās sajūtās par izrādi dalās komponists Arturs Maskats.

Sestdien, plkst.16.00, koncertzālē viesosies mūzikas un mākslas skolas „KAUR” baleta klases audzēkņi no Igaunijas (Rakveres), lai priecētu mazos apmeklētājus ar bērnu baleta koncertu „Apburtā princese”.

Svētdien, plkst.12.00, ar otro cikla pasākumu koncertzālē atgriezīsies „Mūzikas ābece no A līdz Ž”. Turpinot pirmajā pasākumā iesākto, tiks runāts, dziedāts un jokots par trīs alfabēta burtiem – D, E un F. Arī šajā koncertā uzstāsies Andris Sējāns, Vidzemes kamerorķestris un viesmākslinieki - perkusionists Nils Īle ar draugiem un ģitārists Uldis Beitiņš.

Atzīmējot mūsu novadnieka komponista, ērģelnieka un diriģenta Alfrēda Kalniņa (1879 – 1951) 135.dzimšanas dienu, Cēsu Izstāžu namā svētdien, 23.novembrī, plkst.16.00 skanēs viņa mūzika balsij un klavierēm. Koncerta programmu sagatavojuši pazīstamie un iemīļotie mūziķi Antra Bigača (mecosoprāns), Ingus Pētersons (tenors) un Ventis Zilberts (klavieres).

Svētdien, 23.novembrī, plkst.17:00 CATA Kultūras namā notiks grupas "Baltie lāči" akustiskais koncerts.

Sporta pasākumi

Sestdien, 22.novembrī, plkst.10.00 Cēsu pilsētas sporta skolas zālē Lapsu ielā 17 notiks Cēsu novada meistarsacīkstes badmintonā 8.kārta. Sacensību turpinājums svētdien, plkst.10.00.

Cēsu Lekrings sieviešu komanda tiksies ar Liepājas Universitātes florbolistēm sestdien plkst.16.00 Cēsu 2.pamatskolā Gaujas ielā 45. Savukārt svētdien spēle notiks atkārtoti plkst.13.00.

LJBL čempionāts zēnu 2.divīzijas spēles starp Cēsu PSS un Rugājiem U14 un U19 vecuma grupā notiks svētdien, 23.novembrī, plkst.11.00 Cēsu sporta kompleksā Piebalgas ielā 18.
Datums: 2014. gada 20. novembris