Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

LNSO vasarnīca

LNSO vasarnīca
Festivāls notiks no 26.augusta līdz 28.augustam Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, un tajā tiks piedāvāta krāšņa, daudzveidīga un izsmalcināta programma lieliem un maziem klasiskās mūzikas cienītājiem.
LNSO ar prieku izziņo sava otrā vasaras festivāla “LNSO vasarnīca” programmu un biļešu pārdošanu. Festivāls notiks no 26. līdz 28. augustam koncertzālē “Cēsis”, un tajā tiks piedāvāta krāšņa, daudzveidīga un izsmalcināta programma lieliem un maziem klasiskās mūzikas cienītājiem.

“LNSO vasarnīcas 2016” programmas stūrakmeņi ir trīs lielie vakara koncerti un muzikāls uzvedums bērniem “Vējš vītolos”.

PILNA PASĀKUMU PROGRAMMA

Piektdien, 26. augustā plkst.20.00

“LNSO VASARNĪCĀ – Vaska Vijolkoncerts un mēmā kino grāvējs”

Pie LNSO diriģenta pults stāsies jaunais diriģents Kaspars Ādamsons. Koncerta pirmajā daļā – šīgada lieljubilāra Pētera Vaska Vijolkoncerts, kura atskaņojumā soliste būs Parīzē studējošā Magdalēna Geka. Klausītāji atcerēsies viņas lielisko debiju ar LNSO, 2014. gada rudenī spēlējot solo Makša Bruha Pirmajā vijolkoncertā. Par šo sniegumu Magdalēna Geka tika nominēta Lielajai mūzikas balvai kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

Koncerta otrajā daļā būs jau februārī Lielajā ģildē lielus panākumus guvušais LNSO kinoseanss. Uz ekrāna tiks rādīts amerikāņu mēmā komiskā kino šedevrs Safety Last! (1923), un orķestris spēlēs speciāli šim seansam komponēto Platona Buravicka oriģinālmūziku. Visiem, kas ziemā netika uz šo izpārdoto koncertu, būs iespēja atgūt nokavēto.

Sestdien, 27. augustā plkst. 20.00

“LNSO VASARNĪCĀ – Raimonda Tigula labirints un Daumanta Kalniņa balādes”

Vasarnīcas chill-out vakars

Domu atslodzes un relaksējošu sajūtu vakars. Pirmajā daļā – Raimonds Tiguls ar speciāli festivālam komponētu jaundarbu “Labirints”, kura tapšanu iedvesmojusi doma par labirintu kā prāta attīrītāju un apskaidrības sniedzēju. Atskaņojumā piedalīsies LNSO stīgu kvartets un citi mūziķi, kā arī solosoprāns un pats autors ar savu maģisko hangu.

Koncerta otrajā daļā – dziedātājs Daumants Kalniņš un ģitārists Kaspars Zemītis ar klusinātu programmu, kur uzmanības lokā būs dažādu tautu un laikmetu balādes.

Svētdien, 28. augustā, plkst. 18.00

“LNSO VASARNĪCĀ – Vestards Šimkus un opera “Cilvēka balss””

Koncerta pirmajā daļā LNSO prezentēs savu jauno CD, kas izdots ASV ierakstu namā Odradek Records un kurā ieskaņoti Sergeja Rahmaņinova šedevri “Rapsodija par Paganīni tēmu” ar Vestarda Šimkus solo un kantāte “Zvani”, kuras ieskaņojumā piedalījās dziedātāji Irina Krikunova, Jevgeņijs Akimovs, Egils Siliņš un Valsts akadēmiskais koris “Latvija”. 28. augustā klausīsimies “Rapsodiju” – pie koncertzāles “Cēsis” izcilā Steinway sēdīsies Vestards Šimkus, un pie diriģenta pults būs LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga.

Otrajā daļā – franču 20. gadsimta komponista Fransisa Pulenka liriskā un psiholoģiski dziļā monoopera “Cilvēka balss”. Tās centrā ir sieviete, kas saraustītās tālruņsarunās mēģina sadiegt faktiski izirušās attiecības ar savu mīļoto. Pulenka opuss patlaban pasaulē ir ārkārtīgi populārs, un LNSO tā atskaņošanai aicinājis izcilu franču soprānu Karenu Vūru (Vourc’h, 1976), kurai samtaina, daudzkrāsaina balss un liela pieredze Pulenka operas atskaņošanā. Operas koncertiestudējumu speciāli “LNSO vasarnīcai” veidos režisors Andrejs Žagars.

27. un 28. augustā būs iespēja skatīties jaunu muzikālu izrādi bērniem “Vējš vītolos”, kas notiks attiecīgi sestdien plkst.17.00 un svētdien plkst.14.00. Mūziku komponē “Spēlmaņu nakts” balvas ieguvējs, grupu “Gaujarts” un “Manta” iedvesmotājs Edgars Mākens, kurš raksta mūziku Nacionālā teātra un Valmieras teātra izrādēm. Režisors būs Ģirts Šolis, kas iestudē izrādes Latvijas Leļļu teātrī, Dirty Deal Teatro u. c. un kuru zinām kā savulaik populārās apvienības “umka.lv” līderi. Izrādē piedalīsies lelles, aktieri un LNSO kameransamblis klarnetista un diriģenta Gunta Kuzmas vadībā.
Datums: 2016. gada 22. augusts