Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Georgija Osokina solokoncerts un CD prezentācija

Georgija Osokina solokoncerts un CD prezentācija
Sestdien, 6.augustā, plkst.18.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks Georgija Osokina solokoncerts un CD prezentācija.
Sestdien, 6.augustā, plkst.18.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks Georgija Osokina solokoncerts un CD prezentācija.

Georgijs Osokins ir Latvijas atskaņotājmākslas jaunākā sensācija. Pēc diplomanda titula iegūšanas prestižajā Šopēna konkursā Varšavā (2015) Georgijs saņēma neskaitāmus koncertēšanas uzaicinājumus un intervijā Līgai Rušeniecei (“NRA”) atzina, ka Polijā juties bezmaz kā rokzvaigzne.

Georgija Osokina interpretācijas ir spilgtas, viņam piemīt spožs artistiskums, viņš sajūsmina cienītājus un izaicina skeptiskāk noskaņotos klausītājus. Līdztekus studijām Georgijs aktīvi koncertē, viņš uzstājies daudzviet Eiropā, Krievijā, Japānā un ASV, savukārt maijā Georgijs pēc Vankūveras Šopēna biedrības aicinājuma ar lieliem panākumiem koncertēja Vankūveras Playhouse, aizstājot pasaulslaveno Šopēna interpretu Nelsonu Freiri.

CMF koncerta programmā Georgijs Osokins iekļāvis baroka smalkmeistara Domeniko Skarlati klavierpērles, Sergeja Rahmaņinova vīrišķīgos un jutekliskos opusus, Aleksandra Skrjabina zvaigžņotās prelūdijas, arī kādu valsi un etīdi un, protams, Friderika Šopēna mūziku – barkarolu Fadiēz mažorā un iespaidīgo Sonāti si minorā.

Šis koncerts vienlaikus būs Georgija Osokina pirmā soloalbuma prezentācija. Tvarts ieskaņots Nīderlandē, to jūnijā laiž klajā britu skaņu ierakstu nams Piano Classics, un tajā iekļauti Šopēna vēlīnie opusi no 57 līdz 61, toskait arī Cēsu koncertā skanošā sonāte un barkarola.

Jaunais pianists mācījies pie sava tēva Sergeja Osokina Rīgā, papildinājis prasmes pie Mihaila Voskresenska, Dmitrija Baškirova, Georga Frīdriha Šenka un patlaban ir Sergeja Babajana klases students Ņujorkas Džuljārda skolā.

Georgijs Osokins, klavieres

Programmā: Sergejs Rahmaņinovs, Domeniko Skarlati, Aleksandrs Skrjabins, Frideriks Šopēns
Datums: 2016. gada 4. augusts