Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Francijas diena Cēsīs

Francijas diena Cēsīs
Svētdien, 2.jūlijā Cēsīs notiks Francijas diena. Visas dienas garumā Cēsīs būs baudāma franču kultūras programma sadarbībā ar Francijas institūtu, kas šogad svin savu 20 gadu jubileju Latvijā.
Svētdien, 2.jūlijā Cēsīs notiks Francijas diena. Visas dienas garumā Cēsīs būs baudāma franču kultūras programma sadarbībā ar Francijas institūtu, kas šogad svin savu 20 gadu jubileju Latvijā.

No plkst.12.00 līdz plkst.16.00 Cēsu pils dārzā notiks Franču pikniks, aicinot baudīt līdzi paņemtos franču ēdienus izklaidējošas kultūras programmas pavadībā.

Francija ir pazīstama kā ļoti izsmalcināta zeme ar izsmalcinātu virtuvi, tāpēc aicinām uz nesteidzīgu svētdienas Franču pikniku, kas nav iedomājams bez līdzi nestiem, mājās pagatavotiem franču ēdieniem, dzērieniem un rūtainām sedziņām. Būs iespēja franču gardumus iegādāties arī pasākuma norises vietā vai pacienāt citus piknika dalībniekus ar saviem līdzi nestajiem gardumiem.

Kultūras programmā paredzēta franču mūzika, spēlēs ANSAMBLIS “UNDERTANGO”, darbosies mīmi, būs iespēja gleznot ar akvareli plenērā (au plain air), nedaudz apgūt franču valodu. Sadarbībā ar petanka klubu La Boule, būs iespēja iepazīt un spēlēt franču populāro spēli petanks (www.boule.lv). Sadarbībā ar Cēsu bibliotēku visiem interesentiem būs pieejams franču autoru grāmatu punkts, kur būs iespēja lasīt uz vietas un paņemt arī līdzi franču autoru grāmatas. Gaidāmas vēl citas nodarbes à la française.

Ieejas maksa 3 €; skolēniem, pensionāriem, DRAUGA kartes īpašniekiem 1,50 €.
Apmeklētājiem ar piknika groziņiem, pašgatavotiem franču ēdieniem un tematiskajā apģērbā – ieeja bez maksas.

INSIGNIA mākslas galerijā, koncertzāles 1.stāvā, plkst.18.00 aicinām uz tikšanos ar gleznotāju Sandru Krastiņu, kuratori Inesi Baranovsku un Francijas Institūta Latvijā direktoru Žilu Bonviālu, lai runātu par mākslu, par latviešu mākslinieku rezidencēm Francijā, iespaidiem un iedvesmu, ko tās sniedz viņu turpmākajai daiļradei. Dalība pasākumā bez maksas.

Francijas dienas Cēsīs noslēgumā plkst.19.00 koncertzālē CĒSIS būs Soul&Funk grupas ELECTRO DELUXE koncerts. Džeza, soul un funk grupa Electro Deluxe ir starp aktīvākajām Francijas mūzikas eksporta grupām, kas piedāvā personīgu, mūsdienīgu un enerģisku skatījumu uz 70-to gadu mūziku.

Unikālais un neapturamais, fascinējošais un hipnotizējošais grupas solists - amerikāņu dziedātājs James Copley, atklās jaunas krāsas vēl nedzirdētos aranžējumos.

Nav muzikālu ierobežojumu, nav etiķetes, nav atslābuma... Electro Deluxe pēta mūzikas robežas visās savās dimensijās un neticami veiksmīgi atjauno un savieno muzikālo mantojumu un moderno. Viņu atskaņotā mūzika ir džeza, soula un fanka sajaukums, ko paspilgtina hip hopa elementi un elektroniskās mūzikas klātbūtne.

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs.

Informāciju sagatavoja:
Zane Neimane
p/a Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
tel 20224205
e-pasts zane.neimane@cesis.lv
Datums: 2017. gada 20. jūnijs