Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Festivāls ČELLO CĒSIS

Festivāls ČELLO CĒSIS
No 16.septembra līdz 18.septembrim notiks Vidzemes koncertzāles "Cēsis" aizsāktais starptautiskais festivāls “Čello Cēsis”. Rudens koncertos tas pulcēs šī - ar valdzinošo skaņu apveltītā instrumenta, izpildītājmāksliniekus no Francijas, Igaunijas un, protams, Latvijas.
No 16.septembra līdz 18.septembrim notiks Vidzemes koncertzāles "Cēsis" aizsāktais starptautiskais festivāls “Čello Cēsis”. Rudens koncertos tas pulcēs šī - ar valdzinošo skaņu apveltītā instrumenta, izpildītājmāksliniekus no Francijas, Igaunijas un, protams, Latvijas.

Klausītāji varēs baudīt par vienu no mūslaiku vadošajiem čellistiem pasaulē uzskatītā franču čellista Marka Kopē solokoncertu, kurā viņš spēlēs kopā ar slaveno igauņu pianistu Peteru Laulu. Romantiskā koncertā Cēsu Pils salonā dzirdēsim igauņu mūziķu - šarmantās čellistes Silvijas Ilvesas, dziedātājas Ksenijas Kučukovas un latvietes Māras Botmanes kopīgi veidoto programmu, kas tapusi tieši festivālam Cēsīs. Grandiozākais solās būt sestdienas vakara koncerts, kurā uz koncertzāles “Cēsis” skatuves vienlaikus spēlēs divas latviešu čella dīvas - Marta Sudraba un Kristīne Blaumane. Abas mākslinieces dzimtenē nenākas dzirdēt bieži, un tieši tāpēc šis solās būt īpašs notikums Latvijas mūzikas dzīvē. Kopā ar viņām spēlēs Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga diriģenta Normunda Šnē vadībā. Padomāts ir arī par pašiem mazākajiem klausītājiem - ģimenes ar bērniem aicinām uz krāšņu un atraktīvu koncertuzvedumu "Čella pasakas", kuras "stāstīs" ekspresīvā čellu grupa MELO M.

Piektdien, 16. septembrī, plkst.19:00
ČELLS.FRANCIJAS ELPA

Marks Kopē /čells, Francija/
Peters Lauls /klavieres, Igaunija/
Programmā: Ludvigs van Bēthovens, Johanness Brāmss, Kamils Sensāns, Klods Debisī

Divu augstāko balvu ieguvējs18 gadu vecumā, Baha konkursā Leipcigā 1988. gadā, muzicējis kopā ar 20. gadsimta leģendām Jehudi Menuhinu un Mstislavu Rostropoviču, franču čellists Marks Kopē tiek uzskatīts par vienu no mūslaiku vadošajiem čellistiem pasaulē. Programmā kura izvēlēta ,,Čello Cēsis” festivālam skanēs varenās, apjomīgās Bēthovena un Brāmsa čello sonātes un blakus tām kolorītas miniatūras čellam - Kamila SenSānsa ,,Gulbis” būs viena no šīm kamermūzikas pērlēm. Marks Kopē studējis Strazbūras un Parīzes konservatorijās un Indianas universitātē, Blūmingtonā. Čellists muzicē kopā ar vadošajiem pasaules orķestriem, uzstājas prestižākajās pasaules koncertzālēs, kā arī ir saņēmis kritiķu atzinību par vairākiem ierakstiem. Slavenais čellists ir Kolmāras kamermūzikas festivāla mākslinieciskais vadītājs.

Franču čellista skatuves partneris būs mūzikas kritiķi apjūsmotais igauņu pianists Petrs Lauls. Pianista spēli raksturo spoža tehnika, apbrīnojama muzikalitāte un smalks pieskāriens, kas nāk Pēterburgas cēlās kultūras, kurā Petrs Lauls absolvējis konservatoriju un aspirantūru.

Pianists ir vairāku starptautisko konkursu laureāts. Solo koncertos Petrs Lauls sajūsmina publiku ar Haidna, Šopēna, Skrjabina, Šūberta, Brāmsa, Baha, Šostakoviča un citu ģeniālu komponistu mūzikas neaizmirstamām interpretācijām.

Sestdien, 17. septembrī, plkst. 15:00
KONCERTS ČELLAM UN BALSIJ PILS SALONĀ

Solistes Silvija Ilves /čells, Igaunija/, Ksenija Kučukova /soprāns, Igaunija/, Māra Botmane /čells/

Igauņu mūziķu - čellistes Silvijas Ilvesas, dziedātājas Ksenijas Kučukovas un latvietes Māras Botmanes kopīgi veidotā programma tapusi tieši festivālam Cēsīs. Latvijas un Igaunijas mūziķu kopprojekta programmas centrs ir mūsdienu itāļu komponista Alesandro Viales cikls čellam un balsij ,,Pavasara dziesmas”, kurā risinās cilvēka un čella dialogs. Vieglā, laikmetīgā mūzikas poēzija caurvij šo ciklu, neprasa teksta tulkojumu un būs saprotama ikvienam. Radot kopīgu muzicēšanas prieku, programmā skanēs latviešu un igauņu komponistu darbi gan čellam solo, gan duetam.

Sestdien, 17. septembrī, plkst. 19:00
ČELLA DĪVAS UN SINFONIETTA RĪGA

Kristīne Blaumane un Marta Sudraba /čells/
Valsts Kamerorķestris Sinfonietta Rīga
Solists Boriss Brovcins /vijole, Lielbritānija/
Diriģents Normunds Šnē
Programmā: Johanness Brāmss, Dmitrijs Šostakovičs, Džovanni Solima

Unikāla iespēja vienlaicīgi uz vienas skatuves redzēt dzimtenē reti koncertējošās, spožākās Latvijas čellistes – Kristīni Blaumani un Martu Sudrabu!

Latviešu un britu skolas labākajās tradīcijās izskolotā Kristīne Blaumane ir daudzu prestižu konkursu un balvu laureāte. 22 gadu vecumā viņa kļuva par orķestra Amsterdamas Sinfonietta pirmo čellu, bet kopš 2007. gada ir Londonas filharmoniskā orķestra čellu grupas vadītāja. 2005. gadā Kristīne Blaumane ieguvusi Latvijas Lielo Mūzikas balvu.

Marta Sudraba ir absolvējusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, tālāko izglītību papildinājusi Londonas Gildhola mūzikas un drāmas skolā, Bāzeles un Vīnes mūzikas akadēmijās. Muzicējusi pasaules slavenākajās koncertzālēs kopā ar tādiem vispāratzītiem orķestriem kā Izraēlas Filharmonijas, Berlīnes, Bāzeles, Milānas La Scala, Kanasavas, Bernes un daudziem citiem simfoniskiem orķestriem.

Svētdien, 18. septembrī, plkst. 12:00
ČELLA PASAKAS

Koncertuzvedums bērniem.
Datums: 2016. gada 22. augusts