Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Dzejkoncerts

Dzejkoncerts
Svētdien, 20.septembrī, plkst.18.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks mūziķu, dzejnieku un laikmetīgās dejas horeogrāfu kopprojekts Dzejkoncerts, kurš radās un tika pirmatskaņots pagājušā gada Dzejas dienās Rīgas Domā.
Svētdien, 20.septembrī, plkst.18.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks mūziķu, dzejnieku un laikmetīgās dejas horeogrāfu kopprojekts Dzejkoncerts, kurš radās un tika pirmatskaņots pagājušā gada Dzejas dienās Rīgas Domā.

Dzejkoncerta uzvedumā piedalīsies latviešu mūzikas grupa „Sigma” un septiņi latviešu dzejnieki — Inese Zandere, Kārlis Vērdiņš, Inga Gaile, Anna Auziņa, Arvis Viguls, Artis Ostups un Jānis Rokpelnis. Dzejkoncerta režisores Ingas Surguntes veidotajā programmā ir gaidāmi gan pašu autoru izpildīti dzejas lasījumi, gan grupas „Sigma” skaņdarbi, kas radīti, izmantojot jau minēto latviešu dzejnieku tekstus. Tūrē piedalīsies Olgas Žitluhinas vadītās laikmetīgās dejas horeogrāfu apvienības „ĀRĀ” dalībnieki — Anna Novikova, Agate Bankava, Eva Kronberga, Jānis Putniņš, Ivars Broničs, Rūdolfs Gediņš, kā arī Anatolijs Soldatenko no breakdance grupas „Camelot”.

Jāņa Ozoliņa, Kaspara Lastovska un Uģa Eihvalda muzikālais kopdarbs — indie grupa „Sigma” — pastāv jau 10 gadus, taču vēl joprojām no tā strāvo eksperimentāls gars, ļaujoties mūzikas, vizuālās mākslas un dzejas savienošanai daudzdimensiju mākslas darbos. Tēlaina un inteliģenta mūzika pieaugušiem cilvēkiem, kas pamazām iznāk no „dziļas pagrīdes”— tā grupas daiļradi raksturo dzejnieks Kārlis Vērdiņš.

Pasākumos būs iegādājama arī Dzejkoncerta audiogrāmata, kurā iekļauts pagājušā gada 6.septembrī Rīgas Domā notikušā Dzejkoncerta dzīvais ieraksts ar dziesmām un dzejas lasījumiem, kā arī pievienots drukāts dzejoļu krājums. Audiogrāmatas izdevējs ir biedrība „Ascendum”.

Dzejkoncerta pasākumus organizē biedrība HI. Biļetes uz visiem koncertiem iespējams iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Projekta norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes plānošanas reģions, Ventspils pilsētas dome un Liepājas dome.

Vairāk informācijas par grupu „Sigma” un „Dzejkoncertu”: Facebook.com/sigma.lv

Informāciju sagatavoja:
Dita Ābola; Biedrība HI; Tālr: 25259213; E-pasts: biedribahi@gmail.com
Datums: 2015. gada 24. augusts