Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsu Kasešu naktī viesosies Roberts Gobziņš

Cēsu Kasešu naktī viesosies Roberts Gobziņš
Sestdien,10.februārī, plkst.18.00 Mākslas telpā Mala notiks jau desmitais, cikla „Kasešu nakts” pasākums.
Sestdien,10.februārī, plkst.18.00 Mākslas telpā Mala notiks jau desmitais, cikla „Kasešu nakts” pasākums.

Pasākuma pirmajā daļā ar sarunu – performanci viesosies leģendārais latviešu multimākslinieks Roberts Gobziņš jeb EASTBAM. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par to, kā savulaik Latvijā sākās un turpinājās diskotēku kultūra, kā arī noskaidrot sev interesējošus jautājumus. Roberts Gobziņš savas radošās aktivitātes, gan kā diskotēku vadītājs, gan vokālais izpildītājs uzsāka pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu beigās. Viņš ir viens no pirmajiem Latvijas māksliniekiem kurš gan savos, gan citu izpildītāju radītajos skaņdarbos sācis skaitīt paša sacerētus pantus jeb repojis.

Sadarbojies ar Hardiju Lediņu, grupu „Dzeltenie pastnieki” un daudziem citiem Latvijas un ārzemju māksliniekiem 1987.gadā aizsācis Latvijas elektroniskās deju mūzikas kustību. Viens no viņa nozīmīgākajiem sasniegumiem ir sadarbība ar leģendāro DJ Westbam un viņa pārstāvēto vācu deju mūzikas izdevniecību „Low spirit recordings.” Šīs sadarbības rezultātā 1989.gadā tika izdota vinila skaņuplate „AKA AKA”. 1990.gada Mikofona dziesmu aptaujā plates titulskaņdarbs „AKA AKA” ieguva 4.vietu. Neskatoties uz to, ka skaņdarba tekstuālā daļa ir latviski, šis apstāklis nav traucējis tam iekļūt daudzās Eiropas elektroniskās mūzikas izlasēs. Skaņdarba milzīgie panākumi iedvesmoja daudzus tā laika Latvijas dīdžejus sākt pašiem radīt savu deju mūziku. Mūsdienās Roberts Gobziņš, izmantojot savu milzīgo dīdžeja, mūziķa un pasākumu vadītāja pieredzi, aktīvi piedalās dažādos mākslas projektos. Pēdējā laikā, līdzīgi, kā astoņdesmitajos gados, savās performancēs mākslinieks atsācis izmantot lenšu magnetofonus. 2017. gadā sadarbībā ar DJ Westbam radīts skaņdarbs „3 Veidenbaumi”. Kasešu nakts apmeklētājiem būs unikāla iespēja satikt leģendāro mākslinieku, iesaistīties sarunā un iespējams iepazīties ar kādu no viņa lenšu trikiem.

Savukārt pasākuma otrajā daļā, kas sāksies plkst.21.00, plānota kasešu diskotēka. Īpašā viesa statusā šoreiz būs jaunā māksliniece Diana Lelis, kura plāno uztīt savus iecienītākos skaņdarbus. Kasešu naktī plānota arī kasešu žokeju apvienības "Zeme – Gaiss" un kasešu žokeja Raimonda Mežaka uzstāšanās.

Par pasākuma video noformējumu rūpēsies Cēsu videomākslinieks Ģirts Užāns.

Ieejas maksa 2 euro.

Informāciju sagatavoja Raimonds Mežaks
„Kasešu nakts” organizators
Tālrunis 29639946
E-pasts: raimonds.mezaks@gmail.com
Twitter: @raimondsmezaks
Datums: 2018. gada 17. janvāris