Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

"Anemones" koncerts

"Anemones" koncerts
Trešdien, 11.maijā, plkst.16.00 Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola aicina uz kamermūzikas koncertu “Anemones” Vidzemes koncertzāles “Cēsis” Ērģeļzālē.
Trešdien, 11.maijā, plkst.16.00 Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola aicina uz kamermūzikas koncertu “Anemones” Vidzemes koncertzāles “Cēsis” Ērģeļzālē.

Trio Spectrum aicina uz pavasarīgi krāsainu kamermūzikas koncertu “Anemones”, kur satiksies flautiste Liene Denisjuka-Straupe, čellists Jānis Pauls un pianiste Kristīne Paula. Lai arī ansambļa sastāvs ir mazs un ļoti klasisks, muzikālais piedāvājums būs daudzveidīgs un ļoti emocionāls. Koncertā būs baudāms gan vācu romantisms, gan franču impresionisms, gan latviešu vēlīnais romantisms, gan amerikāņu eklektisms.

Vācu komponista Karla Marijas fon Vēbera (Carl Maria von Weber) Trio klavierēm, flautai un čellam sol minorā, op. 63 ir bieži atskaņots darbs un Trio Spectrum piedāvās klausītājiem savu interpretāciju par filozofisko lielformāta opusu, kuram iedvesmu Vēbers smēlās Johana Gētes dzejā par mīlestību.

Francūzis Andrē Kaplē (André Caplet) komponists ar šarmantu un izsmalcinātu rokrakstu. No viņa daiļrades izvēlētas divas miniatūras: „Sapņojums” un „Mazs valsis”. Viņa tautietis un laika biedrs Filips Gobērs (Philippe Gaubert) bija arī flautists, kas ir „Triju akvareļu” autors. Tās ir trīs ainiņas, katra ar savu toņu gammu un nosaukumu: „Skaidrs rīts”, „Rudens vakars” un „Serenāde”.

Latviešu skaņradis Leonīds Vīgners ir radījis brīnišķīgu noskaņu „Meditācijā” čellam un klavierēm. Ar savu intraverto ekspresiju autora darbs allaž uzrunā. To dara arī Jozefs Švanters (Joseph Schwantner) – amerikāņu autors savā miniatūrā „Melnās anemones”, kur eklektiski savijas impresionisma, romantisma un modernisma vēsmas.
Ieeja koncertā bez maksas.

Koncertu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola un Latvijas Flautistu asociācija.
Datums: 2016. gada 5. maijs