Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Somijas vēstnieks tiekas ar ģimnāzistiem

Somijas vēstnieks tiekas ar ģimnāzistiem
Piektdien, 8.aprīļa, rītā Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas karoga mastā plīvoja Somijas karogs, jo ģimnāzija uzņēma viesi - Olli Kantanenu - Somijas vēstnieku Latvijā.
Piektdien, 8.aprīļa, rītā Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas karoga mastā plīvoja Somijas karogs, jo ģimnāzija uzņēma viesi - Olli Kantanenu - Somijas vēstnieku Latvijā. Vēstnieks, tiekoties ar ģimnāzistiem, akcentēja Somijas un Latvijas sadarbības virzienus, pauda prieku par iespēju būt Cēsīs - pilsētā, kurā rosīga mākslas un kultūras dzīve. Viesis izteica gandarījumu par ģimnāzijas ilglaicīgo un veiksmīgo sadarbību ar Vesilahti pamatskolu un Haukipudas vidusskolu Somijā. Olli Kantanens izsmeļoši atbildēja uz ģimnāzistu jautājumiem, kas liecināja par jauniešu plašo interešu spektru kā politiskā, tā ekonomikā gan Eiropas Savienības, gan pasaules kontekstā. Ģimnāzisti vēlējās uzzināt ne tikai par izglītību Somijā, bet arī noskaidrot vēstnieka mīļākos mācību priekšmetus skolas laikā. Saruna noritēja angļu valodā, tās gaisotne liecināja par atvērtību un saprašanos.

Skolas bibliotēkai Olli Kantanens uzdāvināja divas zīmīgas grāmatas: Henrika Meinandera darbu "Somijas vēsture" (tulkojusi Rute Lediņa) un Somijas Izglītības un kultūras ministrijas Starptautiskās mobilitātes un kooperācijas centra direktora Pasi Sahlberga darbu "Finnish Lessons", kas stāsta par to, ko pasaule var mācīties no pārmaiņām Somijas izglītībā.
Datums: 2016. gada 11. aprīlis