A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Latvāņu apkarotājiem līdz 31.maijam iespējams pieteikties 90% NĪN atvieglojumam

Latvāņu apkarotājiem līdz 31.maijam iespējams pieteikties 90% NĪN atvieglojumam

Saskaņā ar Cēsu novada domes pieņemtajiem grozījumiem saistošajos noteikumos Nr.27 zemju īpašnieki, kuri būs veikuši latvāņu invāzijas ierobežojošus pasākumus, saņems 90% nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumu.

Šāds lēmums pieņemts, lai zemes īpašniekus motivētu ilgtermiņā veikt latvāņu ierobežošanas pasākumus.

Atvieglojumu saņems tikai tie īpašnieki, kuru nekustamajos īpašumos tiek sekmīgi veiktas darbības invāzijas apturēšanā.

Lai pieteiktos nodokļa atvieglojumam, NĪN maksātājs – zemes īpašnieks vai tiesiskais valdītājs – laikā no 1.janvāra līdz 31.maijam Cēsu novada pašvaldībā iesniedz motivētu iesniegumu par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanu, norādot nodokļa atvieglojuma veidu.

To, vai īpašums varēs saņemt nodokļa atvieglojumu, noteiks Apsekošanas komisija, līdz kārtējā gada 15.jūnijam veicot zemes vienības pirmreizēju apsekošanu, lai konstatētu latvāņu invāziju ar divgadīgiem vai vecākiem latvāņiem, kas aizņem vairāk nekā 0,1 hektāru lielu vienlaidus platību. Pēcāk komisija no 1.augusta līdz 31.augustam veiks zemes vienības apsekošanu, lai konstatētu, vai veikti latvāņa izplatības ierobežošanas pasākumi. Apsekošanu var veikt bez zemes īpašnieka vai tiesiskā valdītāja klātbūtnes, iepriekš informējot zemes īpašnieku vai tiesisko valdītāju par plānotajiem apsekošanas laikiem.

Ar kopējo Cēsu novada pašvaldības plānu latvāņu apkarošanai iespējams iepazīties ŠEIT.

Publicēšanas datums: 2017. gada 18. maijs  

Komentāri

Arnis 2017-05-23 12:05:22 Kur lai nopērk Latvāņu sēklas! Šitais ir labais: pie**rs savu zemi un nemaksā - tie kas strādā un sakopj samaksās, arī lai visādiem ***** būtu piķis ko ķēzīt!
Kārlis Malkavs 2017-05-23 19:08:10 Nu, ja tiem kas gadiem cīnās - tiem neko. Tiem kas 0.1 h nav spējuši sakopt, tiem naudu. Pārējie jau nav vairs jāmotivē. Paši vainīgi.

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt