A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu Uzvaras piemineklim veic zeltītas lodes restaurāciju

Cēsu Uzvaras piemineklim veic zeltītas lodes restaurāciju

Lai Latvijas simtgadē sakārtotu vienu no svarīgākajiem simboliem uzvarai Brīvības cīņās, Cēsu Uzvaras pieminekli, tam tiek veikta obeliska virsotnē esošās zeltītās lodes restaurācija un apzeltījuma atjaunošana.

Pats piemineklis pērn tika rūpīgi tīrīts, mazgāts un tam atjaunotas šuves, saudzējot tā īpašo materiālu – Sāmsalas šūnakmeni. Tagad kārta pienākusi pieminekļa ansambļa “zelta saulei”.

Lode tika nocelta uzreiz pēc “Cēsis 812” svinībām. Tā tika saudzīgi demontēta un aizvesta uz darbnīcu, kur tālāk to attīra no visiem iepriekšējiem krāsas un apzeltījuma slāņiem. Pēc tam lodei tiks veikta iedobju aizpildīšana un laika gaitā radušos plaisu un caurumu aizlodēšana.

Tam sekos lodes virsmas rūpīga gruntēšana ar lineļļu un svina mīnija grunti, katru divas reizes, katru slāni pārslīpējot. Tāds pats process tiek atkārtots ar svina krona un eļļas lakas krāsu. Pēcāk lodei tiek veikts pats svarīgākais process – apzeltījuma lapiņu atjaunošana ar īpašu saistvielu, ievērojot žūšanas, temperatūras un gaisa mitruma režīmus.

Tā kā process ir īpašu rūpību prasošs un ilgstošs, lode pieminekļa virsotnē atgriezīsies līdz 18.novembrim.

Lodes restaurācijas darbus, pamatojoties uz Cēsu novada pašvaldības veiktās tirgus izpētes rezultātiem, veic SIA “Koka ēka”. Demontāžas, darbu un uzstādīšanas kopsumma ir 8356,68 eiro.

Publicēšanas datums: 2018. gada 30. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt