A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Aizvadīts pirmais apkaimes forums "Ceļam Cēsis"

Aizvadīts pirmais apkaimes forums "Ceļam Cēsis"

Trešdien, 10.oktobrī, Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolā notika pirmais apkaimes forums “Ceļam Cēsis”. Tas pulcēja ap trīsdesmit cēsnieku, kuri vēlējās uzzināt vairāk par pašvaldības iecerēto Cēsu attīstības virzienu.

Foruma pirmajā daļā Cēsu vietu ne tikai reģionālā un nacionālā, bet globālā kontekstā palīdzēja apjaust un ieraudzīt cēsnieks, vietrades speciālists Jānis Ķīnasts. Viņš iezīmēja pasaules attīstības tendences, kuras nākotnē neizbēgami ietekmēs Latviju un Cēsis.

Kā vienu no būtiskiem faktoriem Ķīnasts minēja klimata pārmaiņas, kuru rezultātā pastiprināsies cilvēku migrācija pasaulē. Cēsis atrodas stratēģiski izdevīgā punktā Baltijas jūras reģionā, un topošie satiksmes un tranzīta ceļi, kas savienos ne tikai Baltijas valstis, bet arī austrumus – Ķīnu, Krieviju – ar rietumiem  - Eiropu – nākotnē būtiski ietekmēs Cēsu attīstību.

Ķīnasta stāstītais palīdzēja sanākušajiem Cēsu iedzīvotājiem ieraudzīt nevis kā perifēriju, bet kā centru, kam globālo pārmaiņu kontekstā būs nozīmīga loma. Savukārt Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītāja Ieva Goba pasākuma apmeklētājiem piedāvāja ieskatu pašvaldības jau iesāktajos lielākajos projektos, kā arī lielākajās iecerēs, kuru īstenošana sāksies tuvākajā laikā.

Foruma otrajā daļā sanākušos cēsniekus uz sarunu ar Jāni Ķīnastu, Ievu Gobu un Cēsu novada domes deputāti Ditu Trapencieri aicināja Cēsu novada pašvaldības Attīstības un būvniecības pārvaldes vadītājs Atis Egliņš-Eglītis. Raisījās aktīvas diskusijas par transporta organizāciju pilsētā, par iedzīvotāju piesaisti Cēsīm, par tirgus teritorijas attīstību un citiem iedzīvotājiem interesējošiem un aktuāliem jautājumiem.Šogad gaidāmi vēl trīs iedzīvotāju forumi. Tuvākais notiks 24.oktobrī plkst.18.00 Cēsu 2.pamatskolā Gaujas ielā 45. Tā tēma – “Zaļās Cēsis”. Runāsim par tām zaļajām Cēsu teritorijām, kuras būtu iespējams attīstīt par iedzīvotāju atpūtai un labsajūtai izmantojamām vietām, un to iespējamiem attīstības risinājumiem, lielu nozīmi piešķirot zaļo teritoriju potenciālo lietotāju vajadzībām un viedoklim.

Publicēšanas datums: 2018. gada 11. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt