Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Noslēdzies Cēsu Enerģijas forums

Noslēdzies Cēsu Enerģijas forums
Trešdien, 28.septembrī, Koprades mājā SKOLA6 notika Cēsu Enerģijas forums, ko atklāja Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītājs Jānis Goba.
Trešdien, 28.septembrī, Koprades mājā SKOLA6 notika Cēsu Enerģijas forums, ko atklāja Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītājs Jānis Goba.

Enerģijas foruma ieskaņā SIA "Ekodoma" speciāliste Marika Rošā klātesošajiem Cēsu novada pašvaldības iestāžu vadītājiem un ēku tehniskajiem darbiniekiem izklāstīja galvenos rezultātus, kas iegūti, balstoties uz SIA"Ekodoma" veikto enerģijas patēriņu apkopojumu visā pašvaldības teritorijā un sniedza īsu ieskatu par to, kāpēc pašvaldībā ir nepieciešama energopārvaldība, t.i. enerģijas patēriņa nepārtraukta uzskaite.

Smiltenes un Cēsu novada pašvaldības pārstāves, projekta Sawe@work koordinatores dalījās pieredzē kā panākt enerģijas patēriņa samazinājumu ar uzvedības maiņu un kādus paņēmienus izmantot, lai motivētu darbiniekus.
Savukārt Daugavpils pašvaldības pārstāve Helēna Trošimova dalījās pieredzē par to, kā Daugavpils pašvaldība soli pa solim virzās pretī energopārvaldības sistēmas izveidei un kādus pasākumus Daugavpils veic, lai samazinātu enerģijas patēriņu pašvaldības ēkās.

SIA “Ekodoma” prezentēja iespējamo enerģijas patēriņa monitoringa modeli un matricu, kas atvieglotu energopārvaldnieka darbu pašvaldībā.

Notika arī praktiskā nodarbība, kur klātesošie dalījās divās grupās. Pirmā grupa klausījās sertificētā energoauditora Gata Žoglas lekciju ar piemēriem par enerģijas patēriņa samazināšanas iespējām ēkās, par piemēru izmantojot Skolas 6 ēku, kurā notika forums. Kā mērīt gaisa kvalitāti, ko darīt, ja ēka patērē daudz resursus, kā zināt, cik patērē ēka, šādus un citus jautājumus noskaidroja foruma 1.grupas dalībnieki. Otrā grupa diskutēja par pasākumiem, ko iekļaut Cēsu novada ilgtspējīgas enerģijas rīcības plānā.

Foruma izskaņā otrās grupas dalībnieki informēja par izvēlētājiem pasākumiem, ko plānots iekļaut novada Ilgtspējīgas enerģijas rīcības plānā.


Datums: 2016. gada 30. septembris