Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Inese Zagorska ievēlēta Eiropas Mūzikas padomes valdē

Inese Zagorska ievēlēta Eiropas Mūzikas padomes valdē

Koncertzāles “Cēsis” mākslinieciskā vadītāja, Cēsis 2025 darba grupas locekle un Latvijas Nacionālās Mūzikas padomes valdes priekšsēdētāja Inese Zagorska ievēlēta Eiropas Mūzikas padomes (European Music Council, EMC) valdē.

EMC, kas ir UNESCO dibinātās Starptautiskās Mūzikas padomes (IMC) Eiropas reģionālā grupa, 26. jūnijā aizvadīja gadskārtējo sanāksmi, kuras noslēgumā 77 dalīborganizācijas no 30 valstīm ievēlēja jaunu valdi uz nākamajiem diviem gadiem. Valdē darbosies astoņi biedri, tostarp pārstāve no Latvijas.

Inese Zagorska pauž gandarījumu par iespēju pārstāvēt Latviju Eiropas mēroga organizācijā, kurā tiek risināti būtiski mūzikas nozares jautājumi. “Šis rezultāts ir ciešas sadarbības nopelns – vēlos pateikties Latvijas Nacionālās Mūzikas padomes valdei un tās 18 dalīborganizācijām, kas mūsu valstī nodrošina kvalitatīvu mūzikas izglītību, nerimstoši kopj un stiprina mūzikas tradīcijas, kas ļauj mums šodien tik vērienīgi un skaisti izskanēt XIII Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem, profesionālās mūzikas izpildītājmāksliniekiem un kolektīviem, demonstrējot izcilību Latvijā un pasaulē,” uzsver Zagorska.

EMC valdes sastāvā ievēlēti:

  • Mila Georgieva, Bulgārijas Mūzikas asociācijas viceprezidente
  • Angharad Cooper, Mūzikas ekosistēmu centra direktore
  • Niels Græsholm, Starptautiskās koru mūzikas federācijas (IFCM) valdes loceklis
  • Joanna Grotkowska, Polijas Mūzikas padomes viceprezidente
  • Martí Ferrer i Bosch, Katalonijas Moviment Coral Català pārstāvis
  • Claudia Stobrawa, Eiropas Senās mūzikas organizācijas REMA valdes locekle
  • Robert Vroegindeweij, Eiropas Mūzikas izglītības iestāžu asociācijas valdes loceklis
  • Inese Zagorska, Latvijas Nacionālās Mūzikas padomes valdes priekšsēdētāja, koncertzāles “Cēsis” mākslinieciskā vadītāja

Darbojoties EMC valdē, Inese Zagorska plāno iestāties par līdzsvarotu pieeju, kurā tiek novērtēta katras valsts nacionālā identitāte, vienlaikus veicinot sadarbību un izceļot Eiropas bagāto kultūras mantojumu un daudzveidību. Viņas ieskatā kultūra un īpaši mūzika ir spēcīgs instruments, kas stiprina izpratni par izcelsmi, identitāti un vēsturi, veicina savstarpēju izpratni un spēju sadarboties, kas ir būtisks priekšnoteikums stiprai un vienotai Eiropai.


Par Eiropas Mūzikas padomi (EMC):
EMC ir nevalstiska padomdevēja organizācija, kas pārstāv Eiropas valstu intereses UNESCO dibinātajā Starptautiskajā Mūzikas padomē (IMC). Tā sadarbojas ar Eiropas Savienības institūcijām mūzikas un kultūrpolitikas jautājumos, izstrādā atbalsta programmas nozares attīstībai, veicina starptautisko sadarbību un iestājas par mūzikas pieejamību ikvienam. EMC darbību vada IMC izstrādātie “Five Music Rights” principi – pieci mūzikas tiesību pamatprincipi.

Par Latvijas Nacionālo Mūzikas padomi (LNMP):
LNMP dibināta 2008. gadā, un tās mērķis ir pārstāvēt Latvijas mūzikas nozares intereses starptautiski. Tā ir gan EMC, gan IMC biedrs. LNMP apvieno 18 nozīmīgas mūzikas jomas organizācijas, tostarp Latvijas Komponistu savienību, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un Latvijas Mūzikas informācijas centru. Padome aktīvi piedalījusies Eiropas stratēģijas dokumenta “European Agenda for Music” izstrādē un iesaistās Eiropas projektos, veidojot stipru un ilgtspējīgu starptautisko sadarbību.

Papildu informācija:
https://mailchi.mp/emc-imc/emc-board-elections-2025

Datums: 2025. gada 14. jūlijs