A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsīs un citviet Latvijā norisināsies Latvijas bruņoto spēku un sabiedroto spēku mācības

Cēsīs un citviet Latvijā norisināsies Latvijas bruņoto spēku un sabiedroto spēku mācības

Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka teju visos Latvijas novados turpinās militāro mācību un vingrinājumu norise, un to laikā notiks Latvijas un sabiedroto spēku karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās un militārās aktivitātes arī ar ārpus militārajiem poligoniem, šautuvēm un mācību laukiem.

No 1. līdz 9.maijam vairākās vietās Latvijā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku un iekšlietu struktūrvienību kopīgas taktiskās mācības, kuras atbalstīs ASV karavīri, kas atrodas Latvijā starptautiskās operācijas „Atlantic Resolve” ietvaros.

Mācību galvenais uzdevums ir veicināt starpinstitūciju sadarbību, Nacionālo bruņoto spēku regulāro un Zemessardzes vienību sadarbību, aizsardzības un iekšlietu struktūru sadarbību, kā arī Latvijas un ASV karavīru savietojamību, kas ir ļoti nozīmīgs aspekts, lai reaģētu uz mūsdienu izaicinājumiem.

Mācības notiek sadarbībā ar pašvaldībām un viens no vingrinājuma mērķiem ir trenēt karavīru, zemessargu un iekšlietu struktūru spēju veikt kopīgus uzdevumus ne tikai poligonā, bet arī pilsētvidē.

Iedzīvotāju ievērībai!

Nacionālie bruņotie spēki lūdz iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, īslaicīgi radītajiem trokšņiem, militārās aviācijas gaisa kuģu pārlidojumiem un iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem.
Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Kopš aprīļa Latvijā sācies aktīvs militāro mācību periods, un daudzās no nacionālajām un starptautiskajām mācībām šogad piedalīsies arī ASV un citu sabiedroto valstu karavīri ar savu militāro tehniku, tai skaitā helikopteriem un lidmašīnām. Pa Latvijas ceļiem militāro mācību un treniņu laikā pārvietosies bruņumašīnas un cita militārā tehnika, pāri Latvijai lidos militārās lidmašīnas un helikopteri, bet Latvijas piekrastē būs novērojami kuģi.

Iespēju robežās operatīvā informācija būs pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija.

Publicēšanas datums: 2016. gada 2. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt