Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsu uzņēmēji rada Latvijā pirmo zero waste dzīvesveida maršrutu

Cēsu uzņēmēji rada Latvijā pirmo zero waste dzīvesveida maršrutu

Cēsu uzņēmēji sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību radījusi orientēšanās karti ar uzdevumiem, kas būs pirmā zero waste jeb bezatkritumu dzīvesveida maršruta karte Latvijā.

Idejas autore, ilgtspējīga dzīvesveida vēstnese un uzņēmēja Agnese Gaidelione skaidro, ka projekta mērķis ir izglītot un ieinteresēt sabiedrību par videi draudzīgu dzīvesveidu, aicinot skolēnu un tūristu grupas, ģimenes un uzņēmumus viesoties maršruta punktos, tādējādi attīstot vietējo uzņēmējdarbību Cēsīs. “Nav svarīgi, cik liels ir uzņēmums, kāda ir tā darbības sfēra, jo svarīgi ir mazie soļi, ko ikviens veic ikdienā, lai uzņēmuma, ģimenes un arī pilsētas kļūtu ilgtspējīgāka un videi draudzīgāka,” uzsver Agnese Gaidelione.

Šobrīd izstrādāts kartes maršruts, kurā būs iespēja iepazīt memoranda “Tīri.labi” dalībniekus jeb Cēsu pilsētas uzņēmumus un to stāstus par zaļo dzīvesveidu. Tajā būs iekļauti dzeramā ūdens punkti Cēsīs un uzdevumi, kas jāaizpilda, izstaigājot visus tajā atzīmētos punktus. Uzdevumos iekļautie jautājumi ir ar zaļā dzīvesveida, atjautības un uzmanības koncentrēšanas garšu

Informācija par maršrutu un maršruta karte latviešu un angļu valodā būs pieejama sadarbības partneru mājaslapās, kā arī Cēsu novada pašvaldības un vietējo tūrisma informācijas centru mājaslapās - Cēsīs, Valmierā, Līgatnē un Siguldā. Tāpat tiks veidota sadarbība ar Latvijas un ārvalstu skolām. Maršruta starts un finišs paredzēts no Cēsu Tūrisma informācijas centra, taču ja maršruta karte jau būs pieejama, to varēs iziet no jebkuras vietas.  

Lai varētu viegli atpazītu maršruta kartēs redzamos uzņēmumus, maršruta punkti būs nomarķēti ar atpazīšanas zīmi pilsētvidē.

Maršruta mērķauditorija ir Latvijas un ārvalstu skolēnu grupas, individuālie tūristi (ģimenes, jaunieši, draugi u.c.), uzņēmumu kolektīvi un ikviens interesents, kurš caur intriģējošiem uzdevumiem un aktīvu atpūtu vēlās iepazīt ZERO WASTE dzīvesveidu.

Kā samazināt atkritumu apjomu kopumā? Vadies pēc zero waste piramīdas:

Atsakies. Izvērtē rūpīgi, kādas lietas tiešām nepieciešamas un neiepērcies impulsīvi. Uzpildi savu ūdens pudeli, kad dodies ceļā.

Samazini. Izvēlies produktus bez iepakojuma vai ar nelielu tā apjomu. Sagatavo iepirkumu sarakstu, iepriekš izvērtējot mājās esošo krājumu apjomus.

Salabo, lieto vēlreiz. Pirms iegādāties jaunu lietu, novērtē, vai var salabot esošo. Nodod tīras stikla burciņas un mazgāšanas līdzekļu pudeles, mazlietotus dāvanu maisiņus SIA ieber.lv

Pārveido.  Piešķir materiāliem jaunu dzīvi, mainot to izskatu un funkcionalitāti. No nevajadzīga apģērba uzšuj iepirkuma maisiņu, ko ņemt līdzi.

Šķiro pārstrādei. Izvēlies iepakojumu un produktus, kurus var pārstrādāt. Uzpildi preces savā iepakojumā cik nepieciešams.

Papildu informācija:
Agnese Gaidelione
Ilgtspējīga dzīvesveida vēstnese
Tālr.nr. 28804545
E-pasts: ieberlvcesis@gmail.com

Dokumenti

Datums: 2023. gada 13. februāris