Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsīs jauns 112 zvanu centrs; projektā 50 operatoru darbavietas

Cēsīs jauns 112 zvanu centrs; projektā 50 operatoru darbavietas

Trešdien, 28.septembrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo telpās Cēsīs, Ata Kronvalda ielā, svinīgi atklāts digitālais 112 zvanu centrs. Kopumā projekta gaitā zvanu centrā paredzēts nodrošināt aptuveni 50 operatoru darbavietas.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs savā uzrunā uzsvēra, ka šādu projektu īstenošana ir svarīgs solis reģionu attīstības politikā. "Pateicoties mūsdienīgajam zvanu centra aprīkojumam, drošības dienesti un glābēji spēs ātrāk reaģēt un glābt nelaimē nonākušos. Svarīgi arī tas, ka šeit būs jaunas darba vietas. Gribu aicināt spert nākamo soli attīstībā un blakus VUGD depo sākt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta atbalsta centra jaunbūvi. Tādējādi šeit izveidojot jaudīgu drošības un operatīvās reaģēšanas centru," uzsvēra J. Rozenbergs.

Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons, atklājot jauno zvanu centru, atzina, ka šis projekts tapis ilgi, taču ir ļoti būtisks pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā. Cēsis ir pirmā vieta Latvijā, kur vienā ēkā darbojas vairākas drošības iestādes – VUGD, Valsts policija, robežsardze, tagad arī digitālais zvanu centrs, kas nodrošina operatīvu informācijas saņemšanu no visas Latvijas, tās apstrādi un reaģēšanu arī katastrofu situācijās. Ministrs pateicās visiem projekta īstenošanā iesaistītajiem un Cēsu novada pašvaldībai par aktīvu līdzdalību un atbalstu.

Šis ir Latvijā pirmais ERAF "Vienota kontaktu centra platforma operatīvo dienestu darba atbalstam un publisko pakalpojumu piegādei" projekta īstenošanas posms. Vēl šādus centrus plānots izveidot Jelgavā un Rīgā. Lēmums par digitālo zvanu centru izveidi pieņemts, lai paātrinātu un uzlabotu sabiedrībai sniedzamo operatīvo dienestu pakalpojumu pieejamību, kā arī nodrošinātu vienota zvanu kontaktu centra funkcionalitāti valstī.

Datums: 2022. gada 28. septembris