A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Latvijas zēnu koru salidojums "Puikas var!"

Latvijas zēnu koru salidojums "Puikas var!"

Jau desmito reizi 1.jūnijā Cēsīs pulcēsies un sadziedāsies Latvijas zēnu kori. Salidojuma devīze ir "Puikas var!"
Zēnu koru salidojumi Latvijā notiek kopš 1970.gada ik pēc pieciem gadiem un tradicionāli par zēnu koru sadziedāšanās vietu kļuvušas Cēsis, Cēsu pils parka estrāde.

Salidojumam gatavojas 58 zēnu kori ar vairāk nekā 1800 dalībnieku no visiem Latvijas novadiem. Nozīmīgajam notikumam zēni gatavojas jau vairākus gadus cītīgi apgūstot 18 repertuārā iekļautās latviešu komponistu dziesmas un latviešu tautas dziesmas a cappella. Aprīlī notika koru konkursi vēsturiskajos novads, kuros kompetenta žūrija novērtēja dziedātāju un diriģentu veikumu dziesmu apgūšanā un prasmi izjustā dziedāšanā.

Galvenais zēnu koru vērtētājs bija zēnu koru salidojumu iniciators un tradīcijas iedibinātājs, ilggadējais Rīgas Doma zēnu kora diriģents Jānis Erenštreits, kurš ir arī 10.Latvijas zēnu koru salidojuma patrons. Zēnu balsu skanējumā klausījās ari pieredzējuši diriģenti Romāns Vanags, Arvīds Platpers un šī salidojuma “Puikas var!” mākslinieciskais vadītājs Gints Ceplenieks. Līdzās pieredzējušajiem virsdiriģentiem, labāko zēnu koru diriģenti uzaicināti vadīt kopkori – to vidū arī Cēsu 1.pamatskolas zēnu koru diriģente Ilze Grīnfelde, kā arī diriģenti no visas Latvijas – Ilze Balode no Liepājas, Regīna Laure no Ventspils, Agnese Levinska no Jēkabpils, Karīna Zandersone no Dobeles, Toms Kazimirisaņecs no Rīgas.

Koncertā zēni dziedās latviešu komponistu oriģināldziesmas un latviešu tautas dziesmu apdares.

Valsts izglītības satura centrs un Cēsu novada pašvaldība aicina visus uz 10.Latvijas zēnu koru salidojuma „Puikas var!” noslēguma koncertu Cēsu pils parka estrādē 2018.gada 1.jūnijā plkst.18.00.

Publicēšanas datums: 2018. gada 31. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt