Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsu pilsdrupas

Tips
Pastkarte
Autors
izdevējs R. fon der Lejs (Ley)
Izgatavošanas vieta
Tallina
Izgatavošanas laiks
1900-1909
Īpašnieks
Cēsu muzejs, CM 26776
Apraksts
J. K. Ungerna -Šternberga 1810. gadā sēpijas zīmējuma reprodukcija. Oriģināls atrodas Igaunijas vēstures muzejā Tallinā. [1] Par bijušo Livonijas ordeņa mestru rezidenci kāds J. Engelmans ceļojuma piezīmēs 1824. gadā rakstīja:
"Mūsu senči cerēja atstāt stiprus un mūžigus pieminekļus savam lielumam, spēkam un neizsīkstošai enerģijai. Taču to, kas saglabājies pēc karu postījumiem, iznīcināja laikazobs, un tagad mūsu priekšā ir tikai paliekas, kuras uzlūkojot pārņem šausmas. Te, kur kādreiz svinīgā greznumā pulcējās ordeņa mestri ar saviem bruņiniekiem, te, kur tik bieži atskanēja cilvēku dziesmas un glāžu šķindoņa, tagad ir tikai laukumi un kaili mūri, kuru lepnās virsotnes nogāzušās lejup ielejā. Te, kur agrāk despotija un hierarhija drebošajiem padotajiem demonstrēja krāšņo mirdzumu, tagad viss guļ drupās, sabrukušajos mūros ligzdo plēsonīgi putni un mājvietu rod naksnīgās pūces un sikspārņi."[2] Pūces un divu sugu sikspārņi te mājo arī mūsdienās.
Pastkarte nosūtīta pa pastu 1909. gada 14. februārī.

Autore: Dace Cepurīte

1 Cēsu novada vēsture II. [Cēsīs]: Cēsu muzeju apvienība, 1998. - 296. lpp.
2 Johana Roberta Engelmana rokraksts - Kāda ceļotāja apraksts par skaistajām Vidzemes vietām. Kā dzimšanas dienas dāvana ar mīlestību un cieņu veltīts kandidātam Georgam Ernstam Engelmanam. 1824. gada 19. septembris. J. R. E. [ Johans Roberts Engelmans] 34 lpp. ( LVVA 7363. f., 4. apr., 128.l. )( [Pētersone, P.] Johana Roberta Engelmana manuskripts Kāda ceļotāja apraksts par skaistajām Vidzemes vietāmLatvijas Arhīvi, 2004, Nr. 2: 86 109.)
 
  • Cēsu pilsdrupas, J.K. Ungerna-Šternberga sēpijas zīmējums 1810. gadā