Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Raidījumā stāsta par Cēsu novada cīņu ar latvāņiem

Raidījumā stāsta par Cēsu novada cīņu ar latvāņiem

6. jūlijā Re:TV kanāla virszemes apraidē pl.18.30, kā arī kanālā RīgaTV 24 pl.13.30 būs skatāms vienpadsmitais Latgales reģionālās televīzijas (LRT) veidotais raidījumu cikla “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” raidījums.

11.raidījumā stāstīsim par invazīviem augiem un citiem dzīviem organismiem, kas nomāc un pat apdraud Latvijas dabas bioloģisku daudzveidību. Izplātītākais un bīstamākais invazīvais augs Latvijā ir Sosnovska latvānis. Raidījumā apskatīsim kā savās teritorijās latvāni ierobežo Augšdaugavas novada un Cēsu novada pašvaldības - kādas metodes tiek izmantotas cīņa ar šo augu, kā iedzīvotāji tiek mudināti cīnīties ar latvāni savos īpašumos un ar kādiem izaicinājumiem nākas saskarties vides speciālistiem, lai sakārtotu pašvaldībā esošas teritorijas un saglabātu to bioloģisku daudzveidību. Iepazīsimies arī ar Cēsu novada iedzīvotāju veiksmes stāstiem latvāņa ierobežošanā. Par invazīvām kukaiņu sugām, to kaitējumu dabai un cilvēkam runāsim ar LVM Mežzinātnes institūta “Silava” vadošo pētnieku Agni Šmitu. Dosimies arī uz Siguldu, kur tiksimies ar Dabas aizsardzības pārvaldes invazīvo sugu ekspertu Jēkabu Dzeni, lai uzzinātu par Spānijas kailgliemezi un tā kaitīgu ietekmi uz vietējām sugām un biotopiem.

Pavisam līdz 2021. gada augusta beigām paredzēts izveidot 12 raidījumus, no kuriem katrs būs veltīts kādai citai tēmai par atbildīgu dzīvesveidu, kā arī vides izglītību.

Raidījumu “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” izveidi finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fons.

Datums: 2021. gada 6. jūlijs