Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Projekts “Tautiskās zeķes Vaivē"

Projekts “Tautiskās zeķes Vaivē"

Vaives pagasta rokdarbniecies īstenojušas projektu "Tautiskās zeķes Vaive", kas ir turpinājums jau notikušai Latvijas Nacionālā kultūras centra ierosinātai aktivitātei “Katram savu tautastērpu”.

Šī projekta laikā dalībnieces iepazinās ar 19. gs. cilvēku kāju āvumu - zeķēm un apaviem - no meistares Dagnijas Kupčes stāstījuma un literatūras avotiem (Aija Jansone “Latviešu tradicionālais tautastērps un tā valkāšanas tradīcijas”, Ieva Pīgozne “Latviešu apģērbs”, Dagnija Kupče “Piebalga ir, bija un būs”). Sievietes uzadīja 15 pārus garās (līdz ceļgalam) zeķes, turpinot iesākto darbu sava tautastērpa izgatavošanā. Zeķes adītas mežģīnrakstā no vilnas dzijas, kokvilnas un lina diegiem. Projekts realizēts Vaives Tautas nama lietišķās mākslas studijā “Vaives Amatu māja” un individuāli savās dzīvesvietās.

Biedrība Lauku sieviešu atbalsta grupa “Vaive” 2020. gada februārī iesniedza projekta pieteikumu “Tautiskās zeķes Vaivē” Cēsu kultūras projektu konkursam. Cēsu novada pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” atbalstīja projektu, piešķirot finansējumu.

Datums: 2020. gada 30. novembris