Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsnieki iepazīst dabas vērtības Cīrulīšu apkārtnē

Cēsnieki iepazīst dabas vērtības Cīrulīšu apkārtnē

Vakardien, 24.augustā, Cīruļkalna Zaļā torņa apkārtnē notika pirmais pārgājiens ar dabas eksperti Ilzi Kukāri, kurā aicinājām iepazīt Cīrulīšu apkārtnes dabas vērtības. Pārgājiena dalībnieki izstaigāja torņa apkārtni un Cīrulīšu dabas takas, lai vērotu un iepazītu sugu daudzveidību, kas mīt Gaujas nacionālajā parkā. Pārgājiena noslēgumā dalībnieki vēroja saulrietu un Gaujas ielejas ainavu no torņa augšējās platformas. 

Aicinām ikvienu interesentu piedalīties nākamajos pārgājienos, kas plānoti:

 • 9.septembrī plkst.11.00
  Pārgājiens Cīrulīšu dabas takās ar vides gidi Sigitu un putnu vērotāju - ornitologu.
   
 • 28.septembrī plkst.18.00
  Pastaiga ar vides gidi Sigitu un ģeologu - alu ekspertu Daini Ozolu.
   
 • 7.oktobrī plkst.11.00
  Ekskursija izzinot kultūrvēsturi - “Cīrulīši, kūrorta vieta” ar vides gidi Sigitu.

Dalība pārgājienos ir bez maksas, to sākums un noslēgums - Cīruļkalna skatu tornis.

Pārgājieni tiek organizēti Pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam līdzfinansētā projekta “Vides un dabas izziņa” (akronīms “EnvironmentNatureMe”, Nr. LVIII-059) norises laikā. Projekta vadošais partneris ir Valmieras novada pašvaldība, kas īstenos projektu, sadarbojoties ar projekta partneriem - Cēsu novada un Valkas novada pašvaldībām. Projekta mērķis ir kopīgu darbību īstenošana vides pārvaldībā, lai veicinātu vides aizsardzību, klimata pārmaiņu mazināšanu un pielāgošanos tām.

Plānotais projekta ieviešanas laiks ir no 2023.gada 28.aprīļa līdz 2023.gada 15.novembrim. Cēsu novada pašvaldībai pieejamās attiecināmās izmaksas 11 125,00 EUR, t.sk., 90% jeb 10 012,50 EUR Programmas līdzfinansējums, 5% jeb 556,25 EUR Cēsu novada pašvaldības līdzfinansējums un 5% jeb 556,25 EUR valsts budžeta līdzfinansējums.

Cēsu novada pašvaldība projekta norises izgatavos un uzstādīs informatīvas planšetes Zaļo torņu augšējā platformā Cīrulīšos; organizēs 4 izglītojošas ekskursijas Cīrulīšu apkārtnē ar dabas ekspertiem un izveidos virtuālu 3D modeli torņa apkārtnes iepazīšanai attālināti.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Cēsu novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

C:\Users\Gunta_S\Desktop\LV-Lidzfinanse-Eiropas-Savieniba.jpg

Datums: 2023. gada 25. augusts