Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Aizvadīts izzinošs pārgājiens Cīrulīšu apkārtnē

Aizvadīts izzinošs pārgājiens Cīrulīšu apkārtnē

Sestdien, 9.septembrī, pie Cīrulīšu zaļā torņa pulcējās vairāk nekā 40 interesenti, lai piedalītos izzinošā pārgājienā ar Cēsu apkārtnes dabas vērotāju un pētnieku, Latvijas ornitoloģijas biedrības Cēsu grupas biedru Sandi Laimi. Sandis Laime klātesošos aizrāva ne tikai ar izcilām zināšanām par vietējām putnu sugām, bet arī stāstījumu par bioloģisko daudzveidību un tās nozīmi.

Lielu klātesošo interesi piesaistīja stāstījums par 19.gadsimta beigu vienu no tā laika nopietnākajiem putnu pētniekiem, baronu Oskaru fon Lēvisu, kurš savā īpašumā Meijermuižā veica putnu novērojumus. Vēsturiski notikumi, folklorizēti stāsti par putniem un to īpašam spējām, izskatu – tie visi ļauj iepazīt un izprast dabas daudzveidību un bagātību mums apkārt!

Aicinām interesentus piedalīties arī nākamajos pārgājienos, kas plānoti 28.septembrī un 7.oktobrī Cīrulīšu apkārtnē.

  • 28.septembrī plkst.18.00
    Pastaiga ar vides gidi Sigitu un ģeologu - alu ekspertu Daini Ozolu.
     
  • 7.oktobrī plkst.11.00
    Ekskursija izzinot kultūrvēsturi - “Cīrulīši, kūrorta vieta” ar vides gidi Sigitu.

Visi pārgājieni ir bez maksas, to sākums un noslēgums - Cīruļkalna skatu tornis.

Pārgājieni tiek organizēti Pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam līdzfinansētā projekta “Vides un dabas izziņa” (akronīms “EnvironmentNatureMe”, Nr. LVIII-059) norises laikā. Projekta vadošais partneris ir Valmieras novada pašvaldība, kas īstenos projektu, sadarbojoties ar projekta partneriem - Cēsu novada un Valkas novada pašvaldībām. Projekta mērķis ir kopīgu darbību īstenošana vides pārvaldībā, lai veicinātu vides aizsardzību, klimata pārmaiņu mazināšanu un pielāgošanos tām.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Cēsu novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

C:\Users\Gunta_S\Desktop\LV-Lidzfinanse-Eiropas-Savieniba.jpg
 

Datums: 2023. gada 11. septembris